Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. mája 2006

Na Okresnom súde v Prešove pokračuje proces s Mikulášom Č.Tretí deň pokračuje na Okresnom súde v Prešove hlavné pojednávanie s údajným bossom banskobystrického podsvetia Mikulášom Č. a ďalšími dvoma obžalovanými - Ladislavom B. a Slavomírom S., ktorým ...Zdieľať

PREŠOV 18. mája (WN/SITA) - Tretí deň pokračuje na Okresnom súde v Prešove hlavné pojednávanie s údajným bossom banskobystrického podsvetia Mikulášom Č. a ďalšími dvoma obžalovanými - Ladislavom B. a Slavomírom S., ktorým obžaloba kladie za vinu dve dokonané a jednu nedokonanú vraždu.

Pred senátom predpoludním vypovedali dve súdne znalkyne z odboru zdravotníctva, ktoré vykonali pitvu Petra Klešča a vypracovali posudok. Zhodne vypovedali, že na tele Klešča našli desať strelných rán, z toho štyri do hlavy a štyri do vnútorných orgánov boli smrteľné. Obeť sa nachádzala v byte Jozefa Holuba, ktorý ušiel oknom. Klešča našli v kaluži krvi na zemi pred gaučom iba v spodnej bielizni. Znalkyne usúdili, že sa mohlo strieľať najmenej z dvoch zbraní kalibru 9 mm, pravdepodobne zo samopalu a pištole. Nevedeli určiť či strieľala jedna osoba, alebo ich bolo viac, šírka chodby bola dostatočne veľká pre dvoch strelcov.

K vraždám Petra Klešča a Jána Kromku sa dnes pred súdom vyjadril aj súdny znalec z odboru balistiky. V prípade P. Klešča uviedol, že sa strieľalo pravdepodobne z troch zbraní juhoslovanskej výroby, a to z jedného samopalu a dvoch pištolí. U Jána Kromku išlo zrejme iba o jednu zbraň. K polohe strelcov sa nevedel vyjadriť. Na pojednávaní bol prítomný aj poškodený Jozef Holub.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rozsudok v korupčnom prípade na ÚPSVR v Žiline nevyhlásili
<< predchádzajúci článok
Patkoló chce od Csákyho odpočet činnosti

Na Okresnom súde v Prešove pokračuje proces s Mikulášom Č. - diskusné fórum čitateľov