Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

25. novembra 2021

RTVS si pripravila vianočný darček pre nadšencov športu, celodenné spravodajstvo prinesie nový kanálFanúšikovia športu na Slovensku dostanú od RTVS vianočný darček. Verejnoprávna televízia spustí 20. decembra 2021 vysielanie štvrtého televízneho vysielacieho okruhu. K Jednotke, Dvojke a Trojke pribudne ...Zdieľať
gettyimages 1038491694 676x452 25.11.2021 - Fanúšikovia športu na Slovensku dostanú od RTVS vianočný darček. Verejnoprávna televízia spustí 20. decembra 2021 vysielanie štvrtého televízneho vysielacieho okruhu. K Jednotke, Dvojke a Trojke pribudne štvrtá televízna stanica s názvom Šport.


Bude vysielať 24 hodín denne a jej pevnou súčasťou bude aj stále dynamické športové spravodajstvo. Počas celého dňa bude mať športový fanúšik vždy k dispozícii prehľad aktuálnych udalostí, ktoré sa udiali do daného momentu vo svete športu.

Atraktívny program pre divákov


"Divákov čaká množstvo zaujímavých programov, atraktívnych priamych prenosov, športové spravodajstvo, rôzne archívne materiály, magazíny o zdravom životnom štýle či dokumenty o slovenských športových velikánoch. Prvým programom bude otváracia beseda, po ktorej bude o 17.30 h nasledovať dokument z príprav športovej televízie pod názvom Ako sa stavia sen. Prinesie divákom exkluzívny pohľad do zákulisia štvrtého televízneho vysielacieho okruhu RTVS i to ako vznikal. Obzrie sa do histórie športového vysielania v televízii a rovnako divákom sprostredkuje aj informácie o tom, na čo sa môžu vo vysielaní novej modernej športovej televízie tešiť. O 18.00 h sa začne hokejové štúdio, ktoré otvorí vybratý zápas 27. kola hokejovej Tipos extraligy," informovala RTVS v tlačovej správe.

"Som rád, že sa podarilo vyriešiť financovanie spustenia novej programovej služby. Som presvedčený, že má obrovský význam - pre slovenský šport, aj divákov, aby sme ich podnietili k športovaniu a rovnako aj pre televíznu časť RTVS. Vďaka presunu športových programov dostanú výraznejší priestor na ostatných programových službách aj národnostné programy, či programy z oblasti kultúry," povedal Matej Hajko, šéf sekcie športu v RTVS.

Vyššie zastúpenie slovenského športu


Nový televízny okruh prinesie na ešte širšej ploche atraktívne športové podujatia pre čo najviac divákov. Na rok 2022 má RTVS zazmluvnené všetky významné podujatia, odvysiela viac ako 3 600 hodín priamych prenosov. Na obrazovkách RTVS sa objavia všetky kľúčové podujatia budúceho roka - ZOH v Pekingu, MS v hokeji vo Fínsku, či MS vo futbale v Katare.

"Športových fanúšikov určite potešia aj ďalšie významné športové udalosti, ako sú Svetový pohár v lyžovaní s Petrou Vlhovou, niekoľko cyklistických pretekov s Petrom Saganom, Svetový pohár v biatlone so sestrami Fialkovými, tenisová WTA Tour, futbalová Európska a Európska konferenčná liga, Liga národov aj hokejová Tipos extraliga, MS do 20 rokov, cyklistická Tour de France a tiež športy ako futsal, hádzaná, volejbal, basketbal, plávanie, gymnastika, krasokorčuľovanie, vodné pólo a mnohé ďalšie," informovala tlačová správa.

Zároveň nová športová televízia vytvorí obrovský priestor pre slovenský šport, ktorý bude mať konečne vyššie zastúpenie na televíznych obrazovkách. "Výrazne väčší priestor v televíznom vysielaní dostanú aj doposiaľ menej verejne prezentované športy a športovci na Slovensku. Je to dôležitý krok vpred aj pre regionálny šport,“ dodal Matej Hajko.


Zdroj: Webnoviny.sk - RTVS si pripravila vianočný darček pre nadšencov športu, celodenné spravodajstvo prinesie nový kanál © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EnsembleSpectrum prináša slovenskú hudobnú avantgardu 60. rokov
<< predchádzajúci článok
Poslanci odhlasovali zmenu zákona o cestnej premávke, ktorá má vodičov prinútiť dodržiavať odstup pri predbiehaní cyklistov.

RTVS si pripravila vianočný darček pre nadšencov športu, celodenné spravodajstvo prinesie nový kanál - diskusné fórum čitateľov