Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. augusta 2022

Rusi na Ukrajine vytvorili novú pozemnú formáciu, podľa Britov sa okupanti sústredia na útoky na Donbase



Rusko podľa britského ministerstva obrany „takmer určite" vytvorilo nové pozemné sily na nasadenie na Ukrajine. „S cieľom podporiť operácie na Ukrajine Rusko takmer určite vytvorilo novú veľkú ...



Zdieľať
russia_ukraine_06067 77f6ef9bf4244a1c93676496ee455995 676x451 10.8.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko podľa britského ministerstva obrany „takmer určite" vytvorilo nové pozemné sily na nasadenie na Ukrajine. „S cieľom podporiť operácie na Ukrajine Rusko takmer určite vytvorilo novú veľkú pozemnú formáciu, a to 3. armádny zbor, ktorý má základňu v obci Mulino v Nižnonovgorodskej oblasti východne od Moskvy," uviedol britský rezort obrany v aktualizácii správy o vývoji vojny na Ukrajine. Informuje o tom portál news.sky.com.


Ruskí velitelia podľa britského ministerstva obrany s vysokou pravdepodobnosťou naďalej čelia otázke operačných priorít, keďže chcú posilniť ofenzívu na Donbase ale zároveň aj obranu pred predpokladaným ukrajinským protiútokom na juhu.





Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi na Ukrajine vytvorili novú pozemnú formáciu, podľa Britov sa okupanti sústredia na útoky na Donbase © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
V Bratislave vyhasol život staršej ženy, ktorá vošla priamo pred prichádzajúci vlak (foto)
<< predchádzajúci článok
Rusi počas noci bombardovali obytné štvrte na východe Ukrajiny, gubernátor Dnipropetrovska hovorí o tragickej noci