Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. septembra 2022

Rusi nie sú na mobilizáciu pripravení, podľa analytikov ochota narukovať bude nízka a motivácia bojovať ešte nižšiaRuský vodca Vladimir Putin sa ani nesnažil pripraviť obyvateľstvo na vojnu a mobilizáciu. V najnovšej správe o tom informuje americký Inštitút pre štúdium vojny ...Zdieľať
russia_ukraine_52737 cdbc54a167614892ac23f09c29c04845 676x451 26.9.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin sa ani nesnažil pripraviť obyvateľstvo na vojnu a mobilizáciu. V najnovšej správe o tom informuje americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).


Mobilizácia Rusov


„Putinove informačné výpadky sú v tomto smere obzvlášť dôležité, keďže na ruskej pôde nie sú žiadne jednotky Ukrajiny ani NATO a nehrozí invázia do ruského vnútrozemia. Toto nie je rok 1812, 1914 ani 1941 a faktory, ktoré prispeli k mobilizácii obyvateľstva v predchádzajúcich ruských vojnách, v tejto agresívnej vojne jednoducho absentujú, nech to Putin svojim ľuďom prezentuje akokoľvek,“ tvrdí inštitút.

Podľa analytikov ruské ozbrojené sily nevytvorili podmienky na efektívnu rozsiahlu mobilizáciu minimálne od roku 2008 a nevytvorili záložné sily potrebné na okamžitú mobilizáciu. Zdôrazňujú, že na tieto problémy neexistujú rýchle riešenia.

Výcvik vojenských jednotiek


V dôsledku toho bude podľa ISW proces mobilizácie škaredý, kvalita záložníkov nízka a ich motivácia bojovať bude zrejme ešte horšia.

Zároveň však analytici poznamenávajú, že ruský systém je dobre zavedený, takže vojenskí komisári a ďalší ruskí predstavitelia môžu nájsť ľudí a poslať ich do výcvikových jednotiek a potom do vojny.

ISW dodáva, že táto mobilizácia neovplyvní priebeh vojny v roku 2022 a je nepravdepodobné, že bude mať dramatický vplyv na schopnosť Ruska udržať si súčasnú úroveň vojenského ťaženia v roku 2023.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi nie sú na mobilizáciu pripravení, podľa analytikov ochota narukovať bude nízka a motivácia bojovať ešte nižšia © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku stúpa, najpočetnejšiu skupinu tvoria Ukrajinci
<< predchádzajúci článok
Aj kamenné obchody bez vlastného e-shopu môžu ťažiť z rastúcej obľuby internetového nakupovania