Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. februára 2024

Rusi šíria dezinformácie, že ukrajinská špeciálna jednotka zastrelila civilistov v Charkovskej oblastiRusi podľa ukrajinského Centra pre boj proti dezinformáciám šíria falošné informácie na viacerých telegramových kanáloch o tom, že bojovníci špeciálnej jednotky Kraken obrannej rozviedky Ukrajiny údajne ...Zdieľať
russia_ukraine_war_40952 676x451 21.2.2024 (SITA.sk) - Rusi podľa ukrajinského Centra pre boj proti dezinformáciám šíria falošné informácie na viacerých telegramových kanáloch o tom, že bojovníci špeciálnej jednotky Kraken obrannej rozviedky Ukrajiny údajne zastrelili obyvateľov obce Petropavlivka v Charkovskej oblasti za to, že odmietli odpovedať na "nacionalistický pozdrav". Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa ruských propagandistov sa to stalo na kontrolnom stanovišti pri farme v Petropavlivke, kde ukrajinská armáda údajne zastavila auto s tromi ľuďmi, uviedlo Centrum pre boj proti dezinformáciám.

Podľa šéfa vojenskej administratívy Charkovskej oblasti Oleha Synjehubova v skutočnosti auto zasiahol rusky dron, ktorý zabil dvoch ľudí a jedného zranil. Centrum pre boj proti dezinformáciám uviedlo, že cieľom Rusov je démonizovať ukrajinskú armádu a zdiskreditovať jednotku Kraken.Zdroj: SITA.sk - Rusi šíria dezinformácie, že ukrajinská špeciálna jednotka zastrelila civilistov v Charkovskej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lexmann: V boji proti domácemu násiliu už nestačí len legislatíva, je potrebné prijať konkrétne opatrenia
<< predchádzajúci článok
Litva zatvára ďalšie dva priechody na hraniciach s Bieloruskom, od marca uzavrie Lavoriškės a Raigardas