Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. apríla 2024

Rusi vymenovali do vyšších vojenských funkcií niekoľko dôstojníkov, Putin sa zaviazal vypátrať strojcov útoku v MoskveRuské ministerstvo obrany v utorok oznámilo, že vymenúva niekoľkých dôstojníkov do vyšších vojenských funkcií. Ako referuje web The Guardian, admirál Alexander Mojsejev bol vymenovaný za veliteľa ...Zdieľať
russia_putin_64135 676x451 2.4.2024 (SITA.sk) - Ruské ministerstvo obrany v utorok oznámilo, že vymenúva niekoľkých dôstojníkov do vyšších vojenských funkcií. Ako referuje web The Guardian, admirál Alexander Mojsejev bol vymenovaný za veliteľa námorníctva.


Počas konferenčného hovoru s vedúcim štábom ruských ozbrojených síl minister obrany Sergej Šojgu tiež povedal, že viceadmirál Konstantin Kabancov bol vymenovaný za veliteľa Severnej flotily a viceadmirál Sergej Pinčuk bol vymenovaný za veliteľa Čiernomorskej flotily.

Vodca Vladimir Putin sa v utorok zaviazal vypátrať strojcov útoku v koncertnej sieni v Krasnogorsku na okraji Moskvy. Vyzval tiež orgány činné v trestnom konaní, aby sprísnili bezpečnosť na masových zhromaždeniach v Rusku. Putin povedal, že je dôležité určiť „nielen páchateľov tohto pobúrenia, ale všetky články reťazca a jeho príjemcov“.

Tí, ktorí používajú túto zbraň proti Rusku, by si mali uvedomiť, že je to dvojsečná zbraň,“ povedal šéf Kremľa. Putin povedal, že strojcovia teroristického útoku sa snažili „zasiať nezhody a paniku, spory a nenávisť v našej multietnickej krajine, aby rozbili Rusko zvnútra“. „To im nesmieme dovoliť,“ podotkol.


Zdroj: SITA.sk - Rusi vymenovali do vyšších vojenských funkcií niekoľko dôstojníkov, Putin sa zaviazal vypátrať strojcov útoku v Moskve © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezidentská predvolebná debata 2024: Ostrý súboj Korčoka a Pellegriniho v predposlednom predvolebnom dueli
<< predchádzajúci článok
Francúzsko navrhne celoeurópske sankcie voči ruským spoločnostiam šíriacim dezinformácie