Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júna 2024

Ruská armáda pripravuje letnú ofenzívu v Donbase, podľa analytikov ju možno už začaliRuská armáda zvyšuje tempo útočných operácií v Doneckej oblasti a zároveň znižuje intenzitu útokov v Charkivskej ...Zdieľať
russia_ukraine_04726 676x380 23.6.2024 (SITA.sk) - Ruská armáda zvyšuje tempo útočných operácií v Doneckej oblasti a zároveň znižuje intenzitu útokov v Charkivskej oblasti na severovýchode Ukrajiny.


Uviedol to vo svojej najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW), podľa ktorého to môže naznačovať prípravy na ruskú letnú ofenzívu, ak nie jej začiatok. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePodľa vojenských analytikov primárnym cieľom ruských útočných operácií v Charkivskej oblasti je odpútanie a viazanie ukrajinských síl, aby ruskí vojaci mohli byť aktívnejší v iných častiach frontovej línie.

Ruská armáda totiž zvýšila intenzitu útokov na fronte Toreck-Horlivka v Doneckej oblasti. Okrem toho si ruské sily v tejto oblasti udržali vysokú intenzitu ostreľovania v smere na Časiv Jar a v okolí Avdijivky.Zdroj: SITA.sk - Ruská armáda pripravuje letnú ofenzívu v Donbase, podľa analytikov ju možno už začali © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V kauze korupcie na bratislavských súdoch vytýčili ešte desať termínov hlavného pojednávania
<< predchádzajúci článok
Národniari „zatiaľ“ stoja za splnomocnencom vlády Kotlárom, Michelko bránil jeho výroky o pandémii