Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. apríla 2024

Ruská armáda zvyšuje tlak na vyčerpané ukrajinské sily, využíva viac satelitne navádzané bombyRusko zvyšuje tlak na vyčerpané ukrajinské sily, keďže bahnité polia vysychajú a umožňujú tankom a obrneným vozidlám prístup na kľúčové ...Zdieľať
russia_ukraine_89173 676x380 19.4.2024 (SITA.sk) - Rusko zvyšuje tlak na vyčerpané ukrajinské sily, keďže bahnité polia vysychajú a umožňujú tankom a obrneným vozidlám prístup na kľúčové pozície.


Ako referuje web news.sky.com, Moskva sa čoraz viac prikláňa k používaniu satelitne navádzaných kĺzavých bômb, ktoré umožňujú lietadlám zasiahnuť ukrajinské ciele z bezpečnej vzdialenosti.

Tlačia sa k Časiv Jar


Po tom, ako ruskí okupanti vo februári dobyli ukrajinskú baštu Avdijivka, sa teraz ruskí vojaci tlačia smerom k horskému mestu Časiv Jar, čo by im umožnilo posunúť sa smerom k Sloviansku a Kramatorsku - kľúčovým mestám v Doneckej oblasti, ktoré zostávajú pod kontrolou Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Rusko nezákonne anektovalo Doneckú oblasť a tri ďalšie regióny v roku 2022 a jedným z kľúčových vojnových cieľov Kremľa je ovládnuť Donbas.

Putin chce vytvoriť sanitárnu zónu


Ruský vodca Vladimir Putin, ktorý si v marci zabezpečil ďalšie funkčné obdobie vo funkcii ruského prezidenta, vyhlásil, že chce vytvoriť „sanitárnu zónu“ na ochranu pohraničných oblastí Ruska.

Hoci nezachádzal do podrobností, ruskí milbloggeri a experti uviedli, že Moskva by sa mohla pokúsiť dobyť aj druhé najväčšie ukrajinské mesto Charkiv, ktoré sa Rusko pokúsilo dobyť v prvých dňoch vojny, no nepodarilo sa mu to.


Zdroj: SITA.sk - Ruská armáda zvyšuje tlak na vyčerpané ukrajinské sily, využíva viac satelitne navádzané bomby © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bývalá ministerka Hroncová sa zúčastnila na Bienále v Benátkach, rezort kultúry apeluje na nerobenie hanby v zahraničí
<< predchádzajúci článok
Iránsky konzulát v Paríži obkľúčila polícia, zadržala podozrivého muža s výbušninou (video)