Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. novembra 2020

Rúška budú vo Francúzsku povinné aj po vakcinácii, vláda oznámila aj zmiernenie lockdownuFrancúzsky minister zdravotníctva Olivier Veran uviedol, že jeho krajina sa pripravuje odštartovať vakcináciu proti ochoreniu COVID-19 koncom decembra. ...Zdieľať
virus_outbreak_france_92024 c1d3cbff81244b6dbe2dda9052260241 676x451 26.11.2020  - Francúzsky minister zdravotníctva Olivier Veran uviedol, že jeho krajina sa pripravuje odštartovať vakcináciu proti ochoreniu COVID-19 koncom decembra. Zároveň však vo štvrtok upozornil, že ľudia stále budú musieť nosiť rúška a dodržiavať odstup aj po tom, ako vakcína bude všeobecne dostupná.


Veran konštatoval, že nedokáže povedať, či masová vakcinácia umožní zbaviť sa vírusu a úplne sa vrátiť k minulému spôsobu života, pretože nie je presne jasné, ako dlho bude trvať ochrana potenciálnej vakcíny. Podľa francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona nebude očkovanie proti COVID-19 v krajine povinné.

Vláda Francúzska vo štvrtok zverejnila podrobnosti o uvoľnení mesiac trvajúceho lockdownu a ohlásila výdavky v objeme stoviek miliónov eur na novú pomoc zamestnancom, študentom a firmám. Počet potvrdených prípadov koronavírusu vo Francúzsku patrí k najvyšším v Európe. Krajina doteraz v súvislosti s koronavírusom zaregistrovala 50 618 úmrtí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rúška budú vo Francúzsku povinné aj po vakcinácii, vláda oznámila aj zmiernenie lockdownu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štyri stredomorské krajiny tlačia na ostatných členov únie, aby súhlasili s migračnými kvótami
<< predchádzajúci článok
Dánsko utratilo pre koronavírus tisícky noriek, niektoré začali vystupovať z plytkých hrobov

Rúška budú vo Francúzsku povinné aj po vakcinácii, vláda oznámila aj zmiernenie lockdownu - diskusné fórum čitateľov