Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. októbra 2019

Ruská FSB odhalila skupinu islamistov posielajúcich peniaze do SýriePríslušníci ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB), archívna snímka.Zdieľať
Príslušníci ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB), archívna snímka. Foto: TASR/AP
Moskva 9. októbra (TASR) - Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) zmarila aktivity prívržencov extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) pôsobiacich v deviatich regiónoch Ruska. Informovala o tom v stredu tlačová agentúra Interfax.


Podľa FSB islamisti využívali na svoje krytie dobročinnú organizáciu a jej prostredníctvom poukázali do Sýrie sumu šesť miliónov rubľov (83.772 eur).

FSB dodala, že v dobročinnej organizácii sa angažovalo viac ako sto prívržencov "založenia celosvetového kalifátu", ktorí sa zapojili do financovania IS a radikálnej organizácie Kaukazský emirát. Obe organizácie sú v Rusku zakázané.

Bunky organizácie sa nachádzali v kaukazských republikách, na juhu Ruska, ale aj v Moskve, Petrohrade a Ťumenskej oblasti.

V rámci operácie FSB došlo k bytovým prehliadkam i zaisteniu podozrivých osôb. Počas prehliadok sa našla literatúra s extrémistickým obsahom, desať mobilných telefónov s inštrukciami od predpokladaných teroristov, 60 bankových kariet, suma 6000 dolárov v hotovosti a bankové výpisy svedčiace o prevodoch peňazí do zahraničia.

FSB v rámci operácie zadržala 25-ročného muža a 30-ročnú ženu, dodala rozhlasová stanica Echo Moskvy.

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom), ktorý sa prípadom zaoberá, predpokladá, že zadržaní sa svojej trestnej činnosti venovali do roku 2015.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Porsche dostane stimul 2 milióny eur na technologické centrum
<< predchádzajúci článok
Nemecká vláda schválila sporné opatrenia na ochranu klímy

Ruská FSB odhalila skupinu islamistov posielajúcich peniaze do Sýrie - diskusné fórum čitateľov