Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

24. novembra 2021

Ruská raketa Sojuz vyniesla k Medzinárodnej vesmírnej stanici modul s dokovacími portmiRuská raketa Sojuz v stredu úspešne vyniesla modul s dokovacími portmi smerom k Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS). Odštartovala podľa plánu z kozmodrómu Bajkonur, pričom s ...Zdieľať
kazakhstan_russia_space_station_02817 ce6a3d607c7946f69509c765795a866c 676x451 24.11.2021 - Ruská raketa Sojuz v stredu úspešne vyniesla modul s dokovacími portmi smerom k Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS). Odštartovala podľa plánu z kozmodrómu Bajkonur, pričom s ISS sa spojí v piatok.


Modul so šiestimi dokovacími portmi umožní potenciálne budúce rozšírenie ruskej časti stanice. Začiatkom tohto týždňa sa ruskí kozmonauti na ISS začali pripravovať na príchod modulu.

Simulovali použitie manuálneho ovládania v prípade zlyhania automatického dokovacieho systému.

Na ISS sa momentálne nachádzajú astronauti amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) Raja Chari, Thomas Marshburn, Kayla Barronová a Mark Vande Hei, Rusi Anton Škaplerov a Pjotr Dubrov a Nemec Matthias Maurer z Európskej vesmírnej agentúry.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ruská raketa Sojuz vyniesla k Medzinárodnej vesmírnej stanici modul s dokovacími portmi © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do Tatier dorazil zo Švajčiarska historický elektrický rušeň Yeti, nadšenci mu chcú vdýchnuť nový život
<< predchádzajúci článok
Múzeum SNP prejde pod ministerstvo obrany, podľa Laššákovej sa z neho stane len sklad zbraní