Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

24. novembra 2021

Múzeum SNP prejde pod ministerstvo obrany, podľa Laššákovej sa z neho stane len sklad zbraníMúzeum Slovenského národného povstania (SNP) sa presunie zo zriaďovateľskej pôsobnosti ministerstva kultúry do pôsobnosti rezortu obrany. Vyplýva to z vládnej novely zákona o múzeách a ...Zdieľať
zj5a9120 676x451 24.11.2021  - Múzeum Slovenského národného povstania (SNP) sa presunie zo zriaďovateľskej pôsobnosti ministerstva kultúry do pôsobnosti rezortu obrany.


Vyplýva to z vládnej novely zákona o múzeách a galériách a ochrane predmetov kultúrnej hodnoty. Za schválenie novely hlasovalo 81 poslancov zo 133 prítomných.

Kvalitnejšie plnenie zákonom daných úloh


Digitalizačné centrum Múzea SNP prejde pod Slovenskú národnú galériu a slovenská národná expozícia v Štátnom múzeu Auschwitz-Birkenau v Osvienčime pod Slovenské národné múzeum.

Podľa dôvodovej správy účelom je „zabezpečiť ešte kvalitnejšie plnenie zákonom zadefinovaných úloh“, spájanie vedeckých a odborných kapacít, ako aj zvýšenie starostlivosti o vzácne veľkorozmerné zbierkové predmety Múzea SNP.

Laššáková pochybuje o dôvode presunu


Nezaradená poslankyňa Ľubica Laššáková (Hlas-SD) v rozprave vyjadrila pochybnosti o skutočnom dôvode presunu Múzea SNP pod rezort obrany. Podľa nej vďaka tomuto zákonu sa z Múzea SNP stane „len sklad zbraní“.

Poslankyňa Monika Kozelová (OĽaNO) povedala, že by tiež rada vedela, prečo by malo Múzem SNP ostať pod ministerstvom kultúry, keď „je to vojenské múzeum“.


Zdroj: Webnoviny.sk - Múzeum SNP prejde pod ministerstvo obrany, podľa Laššákovej sa z neho stane len sklad zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ruská raketa Sojuz vyniesla k Medzinárodnej vesmírnej stanici modul s dokovacími portmi
<< predchádzajúci článok
Vedci otestovali žuvačku, ktorá znižuje množstvo koronavírusu v slinách o 95 %.

Múzeum SNP prejde pod ministerstvo obrany, podľa Laššákovej sa z neho stane len sklad zbraní - diskusné fórum čitateľov