Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. augusta 2023

Ruská výletná loď opustila gruzínsky prístav Batumi, mali sa na nej nachádzať stúpenci vojnyRuská výletná loď Astoria Grande opustila gruzínsky čiernomorský prístav Batumi po tom, čo protivojnoví demonštranti hádzali vajíčka a fľaše, pričom vyzývali jej pasažierov, ...Zdieľať
russia_ukraine_war_07963 afaabd5e63bd48278b473fbef065dca8 676x450 1.8.2023 (SITA.sk) - Ruská výletná loď Astoria Grande opustila gruzínsky čiernomorský prístav Batumi po tom, čo protivojnoví demonštranti hádzali vajíčka a fľaše, pričom vyzývali jej pasažierov, aby odišli. Ako referuje spravodajský web BBC, protesty opozičných strán a aktivistov sa konali taktiež v gruzínskej metropole Tbilisi.

Loď priplávala do prístavu Batumi


Spomenutá loď v pondelok na druhý pokus priplávala do Batumi. Predtým sa tam pokúsila zakotviť vo štvrtok po priplávaní z ruského Soči, no musela opustiť tento čiernomorský prístav po spomenutých protestoch aktivistov.

Viac o téme: Vojna na UkrajineTých za svoju odvahu pochválila i proeurópska prezidentka Gruzínska Salome Zurabišviliová. Pre loď Astoria Grande tak môže byť pondelňajšia návšteva Batumi poslednou, pretože sa zdá, že toto mesto vypadlo zo zoznamu zastávok.

Stúpenci vojny na Ukrajine


Protiruské protesty v gruzínskom prístavnom meste Batumi a v metropole Tbilisi vypukli po tom, ako časť ruských turistov na lodi povedala gruzínskym médiám, že sú stúpencami ruskej vojny proti Gruzínsku z roku 2008. Podľa týchto turistov Rusko vtedy „oslobodilo" Abcházsko.

Ide o separatistický gruzínsky región, nad ktorým Gruzínsko počas konfliktu z roku 2008 stratilo kontrolu. Protestujúci Gruzínci pálili ruské vlajky a rozvinuli transparenty s protiruskými heslami.

Na palube lode dovolenkuje viacero „prominentných“ podporovateľov ruského režimu, napríklad hudobník Dmitrij Fomin otvorene podporujúci vojenskú agresiu na Ukrajine a ruského vodcu Putina, či Bielorus Dmitrij Koldun, ktorý v roku 2018 koncertoval v samozvanej Doneckej ľudovej republike a podporuje agresívnu politiku Ruska.Zdroj: SITA.sk - Ruská výletná loď opustila gruzínsky prístav Batumi, mali sa na nej nachádzať stúpenci vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia varuje pred ďalším podvodom, cieľom má byť vymámenie peňazí za sledovanie pornografického obsahu
<< predchádzajúci článok
Rusko by sa malo pripraviť na ďalšie útoky, Ukrajina plánuje viesť plnohodnotnú vojnu