Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

13. mája 2022

Ruské kluby vylúčené z európskych súťaží sa nevzdávajú, odvolali sa na Športový arbitrážny súdFutbalové kluby Zenit Petrohrad, Dinamo Moskva, FK Soči and CSKA Moskva z ...Zdieľať
gettyimages 649701112 676x451 13.5.2022 (Webnoviny.sk) - Futbalové kluby Zenit Petrohrad, Dinamo Moskva, FK Soči and CSKA Moskva z ruskej najvyššej súťaže sa odvolali na Športový arbitrážny súd (CAS) voči ich vylúčeniu z európskych pohárových súťaží pre sezónu 2022/2023.

Diskriminačné konanie


Žiadajú o zrýchlené konanie, po ktorom by im Európska futbalová únia (UEFA) umožnila štart v Lige majstrov, Európskej lige a Európskej konferenčnej lige. Spomenuté kluby by za normálnych okolností mali právo hrať v pohárovej Európe podľa ich postavenia v ligovej tabuľke, no UEFA zakázala účasť ruských klubov z dôvodu ruskej vojenskej agresie na Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt"Konanie voči ruským klubom je založené výlučne na ich národnej príslušnosti, je v rozpore so športovými princípmi a je vo svojej podstate diskriminačné, keďže futbal vďaka tomu prestáva byť prístupný pre každého. Dúfame, že rozhodnutie CAS bude korešpondovať so športovými hodnotami tak, ako ich definuje UEFA v rámci svojich aktivít pri zachovaní športového ducha vo futbale," vyhlásil v oficiálnom stanovisku klub zo Soči, ktorý sa zastal aj svojich súperov z Ruska.


FIFA nedovolila Rusom hrať v play-off


UEFA vylúčila 2. mája ruské mužské futbalové kluby zo svojich súťaží a aj ženskú ruskú reprezentáciu z tohtoročných ME vo futbale. Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) zase nedovolila Rusom hrať v play-off o postup na tohtoročné MS 2022 v Katare a ruským futbalistkám neumožní kvalifikovať sa na budúcoročné ženské majstrovstvá sveta.

Prípadné potvrdenie neúčasti ruských futbalových mužstiev v európskych súťažiach by ovplyvnilo aj zloženie skupinovej fázy Ligy majstrov pre budúci ročník. Zatiaľ je známe len to, že namiesto ruského majstra Zenitu Petrohrad získal automatickú miestenku v hlavnej časti škótsky šampión Celtic Glasgow.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ruské kluby vylúčené z európskych súťaží sa nevzdávajú, odvolali sa na Športový arbitrážny súd © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Belasí a Spartak Trnava dostali mastnú pokutu, môžu sa poďakovať svojim fanúšikom
<< predchádzajúci článok
Sýkora má v sebe motor a na MS nebude mlčať, podľa zámorského experta tak patrí k najtalentovanejším hráčom