Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. augusta 2019

Ruskí vedci nesúhlasia s obmedzením ich zahraničnej spolupráceNa archívnej snímke posádka misie 60 na medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS zľava americký astronaut Andrew Morgan, ruský kozmonaut Alexander Skvorcov a taliansky astronaut Luca Parmitano sa baví počas tlačovej konferencie na kozmodróme ...Zdieľať
Na archívnej snímke posádka misie 60 na medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS zľava americký astronaut Andrew Morgan, ruský kozmonaut Alexander Skvorcov a taliansky astronaut Luca Parmitano sa baví počas tlačovej konferencie na kozmodróme Bajkonur v Kazachstane 19. júla 2019. Foto: TASR/AP
Moskva 14. augusta (TASR) - Ruskí vedci odsúdili nariadenie Ministerstva školstva a vedy Ruskej federácie, ktoré prináša obmedzenia v oblasti ich spolupráce so zahraničnými kolegami. Informovali o tom v stredu agentúry AP a AFP.


Nariadenie od vedcov okrem iných opatrení žiada, aby sa so zahraničnými kolegami nestretávali bilaterálne, a vyžaduje podanie správy po každom takomto stretnutí.

"Takéto komické nariadenia, ktoré sa nedajú dodržiavať, vôbec nevedú k posilneniu bezpečnosti našej krajiny, ale len zvyšujú mieru izolácie od rozvinutých krajín a znevažujú úrady," povedal vedec Alexandr Fradkov.

"Samozrejme, že musíme byť do istej miery ostražití, pretože zahraničné tajné služby sú v pohotovosti," reagoval hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, ktorý pripustil existenciu vedeckej a priemyselnej špionáže zameranej najmä na mladých vedcov. Pripustil však, že niektoré opatrenia v rámci nariadenia "znejú prehnane", a Rusko by podľa neho "nemalo byť viazané pravidlami, ktoré nevedú k ničomu dobrému".
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Maas odporúča Nemcom necestovať do Hongkongu, Merkelová žiada dialóg
<< predchádzajúci článok
Bratislava oslavuje storočnicu pripojenia Petržalky k Československu

Ruskí vedci nesúhlasia s obmedzením ich zahraničnej spolupráce - diskusné fórum čitateľov