Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. októbra 2012

Ruskí vojaci zabili na Kaukaze 49 militantovRuskí vojaci v nedeľu informovali o zabití 49 militantov počas rozsiahlej bezpečnostnej operácie na Severnom Kaukaze. Tá nasledovala po nahnevaných vyjadreniach prezidenta Vladimira Putina o ...Zdieľať
izraelski vojaci MOSKVA 21. októbra (WEBNOVINY) - Ruskí vojaci v nedeľu informovali o zabití 49 militantov počas rozsiahlej bezpečnostnej operácie na Severnom Kaukaze.


Tá nasledovala po nahnevaných vyjadreniach prezidenta Vladimira Putina o náraste násilia na nepokojnej oblasti.

Národný protiteroristický výbor uviedol, že operácia sa uskutočnila vo viacerých republikách moslimského regiónu a vyústila do odstránenia niektorých z "najodpornejších" veliteľov geríl a ich stúpencov.

"Koordinovaná akcia pomohla ukončiť aktivity viacerých lídrov gangov, ich členov a spolupracovníkov, pričom podstatne narušila systém, pod ktorým gangstri operovali," citovala výbor tlačová agentúra Interfax.

Rozsiahle razie podľa týchto údajov zahŕňali miestnych ako aj federálnych vojakov a podarilo sa im zničiť 90 základní militantov. Detaily o časovom rozsahu operácie a jej začiatku však agentúra neuviedla.

Putin v piatok rokoval o Severnom Kaukaze so svojimi podriadenými, ktorým vyčítal, že nespravili dosť pre to, aby dostali región plne pod kontrolu. Rusko sa obáva násilností spojených s povstaním islamistov v nepokojnom pohraničí aj v súvislosti s blížiacimi sa zimnými olympijskými hrami v roku 2014 v meste Soči, ktoré leží na úpätí Kaukazu pri Čiernom mori.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V okrese Trenčín zahynul pri nehode vodič aj so spolujazdcom
<< predchádzajúci článok
Ceny ropy aj zlata v závere týždňa klesli

Ruskí vojaci zabili na Kaukaze 49 militantov - diskusné fórum čitateľov