Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. augusta 2022

Ruskí vojaci zaútočili na Nikopol, ostreľovali dva okresy mesta a hlásia niekoľko zranenýchMesto Nikopol na juhovýchode Ukrajiny, ktoré leží na opačnom brehu rieky Dnipro ako Zaporižžská jadrová elektráreň, sa v noci na piatok opäť stalo terčom ruského raketového útoku. Šéf ...Zdieľať
ruske vojska 900x505 1 676x379 12.8.2022 (Webnoviny.sk) - Mesto Nikopol na juhovýchode Ukrajiny, ktoré leží na opačnom brehu rieky Dnipro ako Zaporižžská jadrová elektráreň, sa v noci na piatok opäť stalo terčom ruského raketového útoku.


Šéf regionálnej vojenskej správy Dnipropetrovskej oblasti Valentyn Rezničenko uviedol, že ruská armáda ostreľovala dva okresy mesta raketometmi Grad a delostrelectvom. Do 40 rakiet dopadlo na neďaleké mesto Marhanec, pričom traja ľudia utrpeli zranenia. Informuje o tom portál cnn.com.

Takmer každú noc ostreľovanie


Oblasť mesta Nikopol je takmer každú noc terčom ruských rakiet a delostrelectva, ktoré je rozmiestnené v blízkosti jadrovej elektrárne, uviedli ukrajinskí predstavitelia.

Zaporižžská jadrová elektráreň, ktorá je najväčšia v Európe, pracuje so zníženou kapacitou od začiatku marca po tom, ako ju obsadila ruská armáda.


Riziko úniku rádioaktivity


Šéf Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) Rafael Mariano Grossi upozornil, že časti elektrárne vyradili nedávne útoky, čím vzniklo riziko úniku rádioaktivity.

„Akákoľvek vojenská činnosť ohrozujúca jadrovú bezpečnosť sa musí okamžite zastaviť,“ uviedol Grossi. „Tieto vojenské akcie v blízkosti takej veľkej jadrovej elektrárne by mohli viesť k veľmi vážnym následkom,“ vyhlásil.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ruskí vojaci zaútočili na Nikopol, ostreľovali dva okresy mesta a hlásia niekoľko zranených © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kardinál Tomko robil podľa Kollára dobré meno Slovensku, cirkev v ňom stratila veľkú oporu (video+foto)
<< predchádzajúci článok
Prokurátor podal obžalobu na päť osôb pre drogovú trestnú činnosť, hrozia im roky za mrežami