Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. júla 2018

Rusko odsúdilo návrhy na vypočúvanie tlmočníčky zo samitu Trump-PutinNa snímke vľavo americký prezident Donald Trump a vpravo ruský prezident Vladimir Putin si podávajú ruky po skončení tlačovej konferencie po rokovaní vo fínskej metropole Helsinki 16. júla 2018.Zdieľať
Na snímke vľavo americký prezident Donald Trump a vpravo ruský prezident Vladimir Putin si podávajú ruky po skončení tlačovej konferencie po rokovaní vo fínskej metropole Helsinki 16. júla 2018. Foto: TASR/AP
Moskva 19. júla (TASR) - Ruskí politici odsudzujú americké návrhy na vypočúvanie tlmočníčky z nedávneho summitu prezidentov Ruska a USA Vladimira Putina a Donalda Trumpa. Vypočúvaním by sa malo zistiť, o čom títo dvaja štátnici súkromne hovorili.


Ruský veľvyslanec v USA Anatolij Antonov vyjadril vo štvrtok nádej, že "verbálne dohody medzi Putinom a Trumpom sa naplnia". Ruskí predstavitelia sa obávajú, že vnútorné roztržky v USA zmaria potenciálnu budúcu spoluprácu ohľadom Sýrie alebo kontroly zbrojenia, o ktorej sa na summite diskutovalo.

Agentúra AP uvádza, že ruskí predstavitelia ignorujú Trumpovo protirečivé vysvetľovanie toho, čo na summite vlastne Putinovi povedal. Hnevajú ich však návrhy amerických zákonodarcov na vypočúvanie Trumpovej tlmočníčky.

Predseda zahraničného výboru ruskej Rady federácie Konstantin Kosačev označil takýto návrh za nebezpečný precedens, ktorý ohrozuje "celú myšlienku diplomacie".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Taliansko chce, aby EÚ zriadila krízovú jednotku
<< predchádzajúci článok
Nezamestnanosť v Holandsku sa aj v júni udržala pod 4 %

Rusko odsúdilo návrhy na vypočúvanie tlmočníčky zo samitu Trump-Putin - diskusné fórum čitateľov