Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. augusta 2009

Rusko podľa prezidenta zaostáva v technológiáchNešťastie v sibírskej hydroelektrárni, pri ktorom minulý týždeň zomrelo 75 ľudí, poukazuje na fakt, že Rusko zaostáva v technologickom vývoji. Pripustil to v pondelok ruský prezident Dmitrij ...Zdieľať
ULAN-UDE 25. augusta (WEBNOVINY) - Nešťastie v sibírskej hydroelektrárni, pri ktorom minulý týždeň zomrelo 75 ľudí, poukazuje na fakt, že Rusko zaostáva v technologickom vývoji. Pripustil to v pondelok ruský prezident Dmitrij Medvedev. Podľa prezidenta je naozaj pravda, že Rusko je v technológiách veľmi pozadu, vyhlásil na návšteve v hlavnom meste Buriatska Ulan-Ude.


"Sme skutočne veľmi pozadu, pokiaľ sa nám túto skutočnosť nepodarí prekonať, potom sa začnú diať všetky tie nešťastia, o ktorých sa hovorí," dodal. Líder Kremľa ďalej obvinil nepriateľov Moskvy zo šírenia apokalyptických teórií. Tí totiž označili tragédiu v elektrárni Sajano-Šušenskaja za Černobyľ 21. storočia.

Ruskí vyšetrovatelia nakoniec plne vylúčili možnosť, že za nehodou v najväčšej ruskej vodnej elektrárni je teroristický útok. Pri nešťastí v elektrárni Sajano-Šušenskaja na rieke Jenisej na Sibíri zahynulo pred týždňom 69 ľudí a šesť stále nezvestných úrady pokladajú za mŕtvych.

V elektrárni prasklo minulý pondelok vodné potrubie, pričom voda zaplavila halu s turbínami, v ktorej pracovalo asi 100 ľudí. Experti predpokladajú, že prasknutie potrubia pravdepodobne spôsobila náhla zmena tlaku.

SITA_AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izraelskí vedci našli ”záplatu” na jazvy po srdcovom infarkte
<< predchádzajúci článok
Messalina Club v Petržalke by mal prešetriť obvodný úrad