Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. apríla 2023

Rusko prijalo opatrenia na zvýšenie zásob munície, tvrdí ŠojguRuský minister obrany Sergej Šojgu v sobotu vyhlásil, že v Rusku prijímajú nevyhnutné opatrenia na zvýšenie zásob munície. Zvýšenie výrobných ...Zdieľať
sergej sojgu 676x451 1.4.2023 (SITA.sk) - Ruský minister obrany Sergej Šojgu v sobotu vyhlásil, že v Rusku prijímajú nevyhnutné opatrenia na zvýšenie zásob munície.

Zvýšenie výrobných kapacít


Ruské ministerstvo obrany na komunikačnej platforme Telegram uviedlo, že Šojgu povedal, že „objem najžiadanejšej munície bol stanovený“.

Výrobné kapacity Ruska sa niekoľkonásobne zvýšili napriek západným sankciám zameraným na jeho obranný sektor, vyjadril sa tiež minister a dodal, že sa to týka „konvenčných aj vysoko presných typov zbraní“.

Viac o téme: Vojna na UkrajineRuské jednotky


Šojgu hovoril o munícii a jej výrobe počas stretnutia v sídle spoločnej skupiny ruských jednotiek. Informuje o tom spravodajský portál The Kyjiv Independent.

Ukrajinskí a medzinárodní pozorovatelia poukazujú na to, že ruskej armáde pomaly dochádzajú zásoby munície, na ktoré sa spolieha pri taktike vo vojne na Ukrajine.Zdroj: SITA.sk - Rusko prijalo opatrenia na zvýšenie zásob munície, tvrdí Šojgu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nórsko pre lavíny evakuuje sever krajiny, zosuvy pôdy si vyžiadali štyroch mŕtvych
<< predchádzajúci článok
Predsedníctvo Ruska v OSN je symbolická rana pre medzinárodné vzťahy, tvrdí Jerm