Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. júla 2024

Rusko útočí na civilné ukrajinské ciele podľa analytika úmyselne. Chce tak prinútiť lídrov, aby sa vzdaliRusko útočí na civilistov bežne a úmyselne, konštatuje bezpečnostný a obranný analytik Michael Clarke. Svetová zdravotnícka organizácia zaznamenala viac ako 200 prípadov, ...Zdieľať
russia_ukraine_56071 676x380 9.7.2024 (SITA.sk) - Rusko útočí na civilistov bežne a úmyselne, konštatuje bezpečnostný a obranný analytik Michael Clarke. Svetová zdravotnícka organizácia zaznamenala viac ako 200 prípadov, keď sa terčom útokov na Ukrajine stali zdravotnícke zariadenia, a túto taktiku podľa Clarkea použili v roku 2016 v Sýrii.

Filozofia a spôsob vedenia vojny


Informuje o tom spravodajský portál Sky News. Hoci je podľa analytika vždy možné, že útok Moskvy na kyjevskú detskú nemocnicu Ochmatdyt bol súčasťou zlyhania spravodajských služieb, je tiež súčasťou vzoru útokov na civilné ciele.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Je to ich filozofia, je to spôsob vedenia vojny,“ vysvetlil s tým, že Rusko má históriu útokov na nemocnice.

Zámerný útok na obyvateľstvo


„Robia to zámerne, pretože si myslia, že čím viac utrpenia prinesú civilnému obyvateľstvu, tým rýchlejšie sa politické vedenie vzdá,“ povedal Clarke.


Rusko stále popiera, že by útočilo na civilné ciele, hoci z Ukrajiny takmer denne prichádzajú správy o tom, že útoky ničia domy, energetickú infraštruktúru a civilné centrá.


Zdroj: SITA.sk - Rusko útočí na civilné ukrajinské ciele podľa analytika úmyselne. Chce tak prinútiť lídrov, aby sa vzdali © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bývalý vyšetrovateľ NAKA Ďurka má na krku ďalšie obvinenie
<< predchádzajúci článok
SaS vyzvala Pellegriniho, aby na samite NATO nepodkopával Slovensko (video)