Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. júla 2024

Bývalý vyšetrovateľ NAKA Ďurka má na krku ďalšie obvinenieBývalý funkcionár policajnej inšpekcie a vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry zo skupiny okoloZdieľať
sud krimi 676x451 9.7.2024 (SITA.sk) - Bývalý funkcionár policajnej inšpekcie a vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry zo skupiny okolo Jána Čurillu Pavol Ďurka čelí novému obvineniu. Informoval o tom spravodajský portál Aktuality.sk s tým, že policajná inšpekcia Ďurku obvinila pre zneužívanie právomoci verejného činiteľa. Prípad sa podľa portálu týka Patrika Vidašiča, ktorého súdia v kauze známej ako takáčovci.


„Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby 4. júla obvinil P. D. z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Podľa informácií vyšetrovateľa mal obvinený P. D. úmyselne zabrániť osobe P. V. v užívaní práva na osobnú slobodu garantovanú Ústavou SR,“ uviedla pre Aktuality hovorkyňa policajnej inšpekcie Andrea Dobiášová.

Celá vec podľa portálu súvisí s takzvanou „otočkou" Patrika Vidašiča pred väznicou. V lete 2021 ho totiž prepustili z vyšetrovacej väzby, vzápätí ho však znovu zadržali a obvinili v ďalšej veci. Podľa policajnej inšpekcie však tento postup zvolil Ďurka účelovo, aby dostal Vidašiča opäť do väzby.


Zdroj: SITA.sk - Bývalý vyšetrovateľ NAKA Ďurka má na krku ďalšie obvinenie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Indický premiér vyzval Putina, aby ukončil vojnu na Ukrajine
<< predchádzajúci článok
Rusko útočí na civilné ukrajinské ciele podľa analytika úmyselne. Chce tak prinútiť lídrov, aby sa vzdali