Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. decembra 2023

Rusko zintenzívnilo na Ukrajine útoky, chce získať iniciatívu pred prezidentskými voľbamiRuská armáda zintenzívnila svoje ofenzívne akcie napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam, aby získala iniciatívu pred ruskými prezidentskými voľbami, ktoré budú v marci.Zdieľať
russia_putin_64312 676x451 10.12.2023 (SITA.sk) - Ruská armáda zintenzívnila svoje ofenzívne akcie napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam, aby získala iniciatívu pred ruskými prezidentskými voľbami, ktoré budú v marci.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa amerického Inštitútu pre štúdiu vojny (ISW) Kyjev opakovane konštatuje, že ruskí vojaci podnikajú útočné operácie na väčšej časti frontu, vrátane hraníc Charkivskej a Luhanskej oblasti, okolia miest Bachmut a Avdijivka a západnej časti Záporožskej oblasti. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Ukrajinská armáda si však podľa ISW udržiava iniciatívu na juhu Ukrajiny, o čom svedčia vytrvalé ukrajinské protiútoky v západnej časti Záporožskej oblasti a väčšia ukrajinská prítomnosť na východnom brehu rieky Dnipro v Chersonskej oblasti.Zdroj: SITA.sk - Rusko zintenzívnilo na Ukrajine útoky, chce získať iniciatívu pred prezidentskými voľbami © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fico chce zachrániť Gašpara, zmeny v trestnom práve je vraj potrebné vykonať čo najrýchlejšie (video)
<< predchádzajúci článok
Blanár: Ľudské práva nie sú len slová na papieri, sú základom mieru a cestou k spravodlivejšej spoločnosti