Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. apríla 2006

Ruský expremiér Kasjanov založil nový politický subjektBývalý ruský premiér Michail Kasjanov sa v sobotu ujal vedenia novej politickej strany. Cieľom nového liberálneho hnutia je zjednotenie roztrúsených opozičných síl, povedal Kasjanov na zakladajúcom ...Zdieľať

MOSKVA 9 apríla (WN/A/AP) - Bývalý ruský premiér Michail Kasjanov sa v sobotu ujal vedenia novej politickej strany. Cieľom nového liberálneho hnutia je zjednotenie roztrúsených opozičných síl, povedal Kasjanov na zakladajúcom zjazde Ľudovej demokratickej únie. Kasjanov chce v novom opozičnom bloku združiť i Zväz pravicových síl a stranu Jabloko. "Sme svedkami jasného trendu potláčania politických slobôd a deštrukcie princípov slobodnej trhovej ekonomiky. Toto nás privedie do slepej uličky, beznádejného spiatočníctva a akútnych kríz," skonštatoval expremiér.

Kasjanova, ktorý sa prejavil ako neľútostný kritik ruského prezidenta, prezident Vladimir Putin zosadil z funkcie premiéra v roku 2004. Expremiér avizoval svoj zámer kandidovať v prezidentských voľbách v roku 2008. Kasjanov sa o založenie nového politického subjektu pokúsil na jeseň minulého roku. Avšak väčšina delegátov vtedy Kasjanovovi a jeho spolupracovníkom zabránili k vstupu na miesto konania zjazdu strany, čo bol čin podľa všetkého motivovaný Kremľom. I sobotný kongres napadli skupiny mladých aktivistov podporujúcich prezidenta Putina.

FOTO: SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do parlamentu kandiduje aj nepočujúca
<< predchádzajúci článok
Košice majú pravicového primátora, tri obce nových poslancov

Ruský expremiér Kasjanov založil nový politický subjekt - diskusné fórum čitateľov