Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. januára 2018

Ruský trh s automobilmi je o polovicu slabší ako pred vypuknutím krízyRuská automobilka Avtovaz vstupuje do nového roka optimisticky napriek tomu, že vyhliadky nie sú jasné. "Očakávame rast odbytu okolo 10 %," povedal v Moskve pre nemeckú tlačovú ...Zdieľať
Foto: TASR/Michal Svítok
Moskva 13. januára (TASR) - Ruská automobilka Avtovaz vstupuje do nového roka optimisticky napriek tomu, že vyhliadky nie sú jasné. "Očakávame rast odbytu okolo 10 %," povedal v Moskve pre nemeckú tlačovú agentúru DPA šéf firmy, Francúz Nicolas Maure. Lepší výsledok neočakáva, lebo "štátna podpora sa silno obmedzuje".


Avtovaz predal vlani 311.000 osobných vozidiel značky Lada. Odbyt jeho produkcie medziročne vzrástol o 17 %. Podľa vedenia firmy na domácom trhu dosiahla 20-% podiel. To znamená, že vlani sa v krajine predalo menej ako 1,6 milióna nových vozidiel. Pred vypuknutím krízy v roku 2014 sa ich predávalo o 100 % viac.

Automobilka vyváža Lady predovšetkým do krajín Blízkeho východu, Strednej Ázie a Latinskej Ameriky.

Ich celkový vývoz dosiahol v minulom roku číslo 24.000. Maure spomenul, že koncom roku 2017 sa obnovil ich vývoz na Kubu, ktorá "je pre nás výkladom pre juhoamerickú oblasť, lebo ju navštevuje veľa turistov". Rovnakú funkciu ako Kuba plní aj Nemecko. Predaj modelu na jeho území "ruským zákazníkom ukazuje, že Lada musí byť dosť dobrá, keď ju kupujú aj Nemci".

Francúzsky Renault kontroluje Avtovaz, preto je jeho šéfom Maure.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Prešovskom kraji sa zvýšil počet chorých na ARO o takmer o 2000
<< predchádzajúci článok
Na poľovačke v Slanskej doline ulovili troch diviakov a štyri líšky

Ruský trh s automobilmi je o polovicu slabší ako pred vypuknutím krízy - diskusné fórum čitateľov