Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

13. januára 2018

V Prešovskom kraji sa zvýšil počet chorých na ARO o takmer o 2000Počet chorých na akútne respiračné ochorenia (ARO) v Prešovskom kraji v porovnaní s minulým týždňom vzrástol o takmer 2000 prípadov. Kým pred týždňom ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Henrich Mišovič
 
Prešov 13. januára (TASR) – Počet chorých na akútne respiračné ochorenia (ARO) v Prešovskom kraji v porovnaní s minulým týždňom vzrástol o takmer 2000 prípadov. Kým pred týždňom lekári nahlásili 4427 chorých s touto diagnózou, tento týždeň ich bolo už 6420. Z toho malo chrípku 595 pacientov, týždeň predtým ochorelo na chrípku 248 ľudí. Údaje zverejnil na svojom webe Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Prešove.


Najviac chorých bolo v skupine detí do päť rokov. Pre zvýšenú chorobnosť bola jedna materská škola v okrese Sabinov zatvorená.

V kraji zaznamenali hygienici aj epidemický výskyt ochorení na rotavírusovú enteritídu, a to v stropkovskom zariadení pre seniorov Nový domov. Od 2. do 11. januára tam ochorelo šesť klientov, ktorých potrápila hnačka a zvracanie. Priebeh ochorenia si nevyžiadal hospitalizáciu. Z personálu neochorela žiadna osoba. V zariadení boli nariadené príslušné protiepidemické opatrenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bardejov chce zreštaurovať lampový stĺp, pri ktorom kat stínal hlavy
<< predchádzajúci článok
Ruský trh s automobilmi je o polovicu slabší ako pred vypuknutím krízy

V Prešovskom kraji sa zvýšil počet chorých na ARO o takmer o 2000 - diskusné fórum čitateľov