Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. februára 2020

Ruský útok je nepravdepodobný, avšak Pobaltie podľa Estónska stále čelí hrozbeEstónska zahraničná spravodajská služba odhaduje, že pravdepodobnosť vojenského útoku zo strany susedného Ruska ostáva malá, avšak akákoľvek konfrontácia medzi Ruskom a Západom by sa mohla rýchlo zmeniť ...Zdieľať
lithuania_nato_military_exercise_53605 732e27afc07d4fb18bfcc52ecd860145 676x451 13.2.2020 (Webnoviny.sk) - Estónska zahraničná spravodajská služba odhaduje, že pravdepodobnosť vojenského útoku zo strany susedného Ruska ostáva malá, avšak akákoľvek konfrontácia medzi Ruskom a Západom by sa mohla rýchlo zmeniť na "hrozbu pre Estónsko, Lotyšsko a Litvu". Hoci sa Moskva chce vyhnúť otvorenému konfliktu s NATO, mohla by si zvoliť "preventívnu vojenskú ofenzívu" v pobaltskom regióne, uviedol v stredu generálny riaditeľ spravodajskej služby Mikk Marran.


"Hlavnou bezpečnostnou hrozbou pre Estónsko je v roku 2020 Rusko. Táto hrozba sa nezmenila, keďže sa nezmenilo Rusko," vyhlásil Marran pred novinármi počas tlačovej konferencie v hlavnom meste Tallinn. Ako povedal, režim ruského prezidenta Vladimira "Putina ostáva pri moci a naďalej bojuje proti demokratickému poriadku vo svete vrátane Estónska a našich spojencov (z NATO). Takmer všetky hrozby pre Estónsko vyplývajú z konania Ruska," konštatoval šéf estónskej rozviedky.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ruský útok je nepravdepodobný, avšak Pobaltie podľa Estónska stále čelí hrozbe © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Policajti hľadajú podvodníka, ktorý v Bratislave prenajímal cudzie byty (foto)
<< predchádzajúci článok
Macron sa zastal dievčaťa, ktoré kritikou islamu rozdelilo francúzsku spoločnosť

Ruský útok je nepravdepodobný, avšak Pobaltie podľa Estónska stále čelí hrozbe - diskusné fórum čitateľov