24. mája 2010

Sagan získal na Okolo Kalifornie dva dresy

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil na pretekoch Okolo Kalifornie celkové 8. miesto a navyše triumfoval v súťažiach aktivity a mladých jazdcov do 25 rokov. ...

peter sagan Peter Sagan

AGOURA HILLS 24. mája (WEBNOVINY) - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil na pretekoch Okolo Kalifornie celkové 8. miesto a navyše triumfoval v súťažiach aktivity a mladých jazdcov do 25 rokov. Dvadsaťročný jazdec tímu Liquigas sa ukázal aj v zámorí vo výbornom svetle a predviedol svoj veľký talent v premiérovej sezóne v elitnom profesionálnom pelotóne. V nedeľňajšej záverečnej 8. etape finišoval Sagan na jedenástej priečke. Predtým triumfoval vo dvoch etapách. "Som naozaj veľmi šťastný. V Kalifornii sa mi darilo a už teraz sa teším na budúci rok, keď sa sem opäť vrátim. Získal som dva dresy, odviedol dobrú prácu, čo je pre mňa veľmi dôležité. Boli to dôležité preteky," cituje 20-ročného Slováka internetová stránka cyclingnews.com.

Víťazom záverečnej etapy sa stal Kanaďan Ryder Hesjedal časom 3:21:56 h. Celkovo triumfoval Austrálčan Michael Rogers, ktorý sa stal prvým neamerickým víťazom v krátkej histórii pretekov. "Mám za sebou ťažký deň, ale teším sa, že som si udržal líderský dres a vyhral celkovo," povedal Rogers.

Výsledky - cyklistické preteky Okolo Kalifornie:
8. etapa (Oaks - Agoura Hills 134,3 km): 1. Ryder Hesjedal (Kan.) Garmin-Transitions 3:21:56 h, 2. George Hincapie (USA) BMC Racing Team, 3. Carlos Barredo Llamazales (Šp.) Quick Step, 4. Christopher Horner (USA) Team Radioshack - všetci rovnaký čas ako víťaz, 5. Óscar Pujol Muňoz (Šp.) Cervelo Test Team +5 s, 6. Sebastian Langeveld (Hol.) Rabobank +28, 7. Levi Leipheimer (USA) Team Radioshack, 8. Michael Rogers (Austr.) Team HTC-Columbia, 9. David Zabriskie (USA) Garmin-Transitions, 10. Jaroslav Popovič (Ukr.) Team Radioshack - všetci +34, 11. PETER SAGAN (SR) Liquigas-Doimo +1:00 min.

Konečné poradie po 8. etape: 1. Michael Rogers (Austr.) HTC-Columbia 33:08:30 h, 2. David Zabriskie (USA) Garmin-Transitions +9 s, 3. Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack +25, 4. Christopher Horner (USA) Team Radioshack +1:04 min, 5. Ryder Hesjedal (Kan.) Garmin-Transitions +1:08, 6. Jens Voigt (Nem.) Team Saxo Bank +1:44, 7. Rory Sutherland (Austr.) Unitedhealthcare Presented by Maxxis +1:58, 8. PETER SAGAN (SR) Liquigas-Doimo +2:06, 9. Janez Brajkovič (Slovin.) Team RadioShack +2:42, 10. Phil Zajicek (USA) Fly V Australia +3:21.

MS: Úspešná Gustafssonova éra sa skončila bronzom