24. mája 2010

Tenisové rodiny súperili v Rajeckých Tepliciach

Ani nepriaznivé dažďové počasie, ktoré vládlo v minulých dňoch, neodradilo nadšené ...

najmladsou ucastnickou tenisoveho Najmladšou účastníčkou tenisového turnaja Family Cup bola Sára Suchánková

BRATISLAVA 24. mája (WBN/PR) - Ani nepriaznivé dažďové počasie, ktoré vládlo v minulých dňoch, neodradilo nadšené tenisové rodiny. Na tenisový turnaj, ktorý je súčasťou aj tohtoročného jubilejného 5. ročníka najväčšieho slovenského amatérskeho rodinného športového podujatia pod názvom Family Cup (Rodinný pohár), prišli v hojnom počte. Miestom turnaja bol v sobotu 22. mája 2010 už druhý krát útulný a pekne udržiavaný tenisový areál Slovenských liečebných kúpeľov v Rajeckých Tepliciach.
Na kurtoch súťažilo v troch kategóriách 33 dvojíc z celého Slovenska, teda 66 tenistov všetkých vekových kategórií. Dôkazom toho je aj fakt, že najmladšou účastníčkou tenisového turnaja bola 7–ročná Sára Suchánková z Bratislavy a najstarším 61-ročný Ivan Verčík zo Žiliny.
Hoci zápolenia popoludní nakrátko prerušila búrka, napokon sa odohrali všetky zápasy a podvečer nasledovalo vyhlasovanie výsledkov a odovzdávanie rodinných pohárov i tradičná tombola, v ktorej vyhrávajú všetky zúčastnené rodiny.
Najpočetnejšia bola kategória dospelý a dieťa do 12 rokov. Víťazstvo v nej si odniesli otec Igor a dcéra Natália Seduchovci zo Žiliny. Na druhom mieste skončili otec Jozef a syn Nikolas Koniarikovci zo Žiaru nad Hronom. Tretie miesto obsadili starý otec Ivan Verčík s vnučkou Annou Chovanovou zo Žiliny.
V kategórii dospelý a dieťa nad 12 rokov zvíťazili otec Róbert a dcéra Petra Moravčíkovci z Dolného Kubína. Druhí skončili otec Peter a syn Lukáš Bendovci z Bratislavy a bronzová priečka patrila Hajdóniovcom zo Žarnovice – otcovi Ľubomírovi, ktorý na kurt nastúpil s dcérou Lenkou.
Náročná bola aj kategória, kde hrali proti sebe dvaja rodinne spriaznení dospelí. Tam si prvenstvo už tradične odniesli bratia Jaroslav a Radoslav Meraví z Trenčína. Druhé miesto patrí nováčikom Family Cup – manželom Alene a Miroslavovi Illovcom zo Sverepca a na treťom mieste skončili Miroslav a Branislav Hachlincovci z Púchova.
Medailu v podobe detskej hrkálky si od organizátorov vyslúžila za „hrdinský čin dňa“ Mária Zemiaková zo Žiliny. Napriek tomu, že je už šiesty mesiac v radostnom očakávaní narodenia dieťatka, so svojim synom Jurajom odohrala v skupine štyri zápasy. A veru niektorí súperi mali s nimi naozaj čo robiť. Za svoj výkon sa jej ušiel obdivný potlesk účastníkov.
Jubilejný 5. ročník Family Cup mal premiéru 22. februára 2010 v stredisku Snowland vo Valčianskej doline pretekmi v obrovskom slalome. Okrem finále vo Valčianskej doline sa uskutočnili aj regionálne kolá v Pavčinej Lehote, na Pezinskej Babe a Remate pri Handlovej.
Podujatie bude pokračovať v plnom plánovanom rozsahu – pretekmi v ďalších troch disciplínach. V poslednú predprázdninovú sobotu – 26. júna 2010 sa stretnú trojčlenné rodinné družstvá v plávaní v aquaparku Tatralandia pri Liptovskom Mikuláši a na druhý deň v nedeľu 27. júna 2010 budú preteky na kolieskových korčuliach v areáli aquaparku – v ubytovacej dedinke Holiday Village.
Záverečným podujatím tohtoročného Family Cupu budú preteky trojčlenných rodinných družstiev na horských bicykloch 11. septembra 2010. Trať bude vytýčená pri hoteli Diery v známom turistickom stredisku Terchová.
Rodiny sa môžu prihlásiť samostatne na ktorúkoľvek disciplínu, avšak tá, ktorá počas roka nazbiera za umiestnenia najviac bodov, bude vyhlásená za Športovú rodinu SR 2010. Vlani i predvlani sa víťazmi stali rodičia a dcéry Veteškovci z Púchova. Celkovo sa vlaňajších deviatich pretekov Family Cup v piatich disciplínach – obrovskom slalome, plávaní, na kolieskových korčuliach, v tenisových štvorhrách a na horských bicykloch zúčastnilo vyše tisíc pretekárov, čo predstavuje takmer tri stovky rodín.