Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. novembra 2018

Saková: Počkáme na analýzu kontroly trestných oznámení na pochodyNa archívnej snímke ministerka vnútra SR Denisa Saková.Zdieľať
Na archívnej snímke ministerka vnútra SR Denisa Saková. Foto: TASR - Pavel Neubauer
Bratislava 20. novembra (TASR) - Výsledky kontroly v súvislosti s anonymným trestným oznámením na organizátorov pochodov Za slušné Slovensko by mohli byť hotové do konca týždňa. Po utorkovom rokovaní vlády to avizovala ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD).


"Výsledky analýzy by mali byť ku koncu týždňa, počkáme si s pánom prezidentom na tie výsledky a budeme, myslím si, že dosť v rýchlom čase konať, ak nastali tie pochybenia, ktoré pán prezident naznačoval," povedala Saková. Vopred žiadne závery robiť nechce.

Prezident Policajného zboru (PZ) Milan Lučanský v nedeľu (18.11.) oznámil, že si dal pripraviť precíznejšiu analýzu v súvislosti s anonymným trestným oznámením. Po jej preštudovaní zistil, že boli nezrovnalosti medzi informáciami, ktoré dostal od vedenia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), a skutočnosťou. V súčasnosti jej šéfuje Peter Hraško.

"Nesedeli časové údaje, nadriadený správne nevyhodnotil situáciu po prijatí oznámenia a iné pochybenia. Nariadil som preto kontrolu. Po jej záveroch prijmem opatrenia," zhrnul Lučanský.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) Prezídia PZ preverovala anonymné podanie z možnej korupčnej trestnej činnosti v prípade organizátorov protestov, ktoré dostala 10. septembra. V podaní sa spomína, že organizovali štátny prevrat. V rámci preverovania vypočuli niekoľko organizátorov, ďalšie minulotýždňové výsluchy boli zrušené.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Target zaznamenal v 3. štvrťroku nárast zisku
<< predchádzajúci článok
Prečo majú ľudia pod tlakom sklon k zbytočným chybám?

Saková: Počkáme na analýzu kontroly trestných oznámení na pochody - diskusné fórum čitateľov