Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

23. októbra 2021

Šampión Jacobs chýba medzi nominovanými na Svetového atléta roka, Taliani neskrývajú pobúrenie a hnevOlympijské hnutie v Taliansku zostalo pobúrené nezaradením Marcella Jacobsa do zoznamu mužských nominácií v ankete Svetový atlét ...Zdieľať
athletics_italy_jacobs_76810 aaacfcb59c4b4dfea79f8206ea2d5a17 676x451 23.10.2021 (Webnoviny.sk) - Olympijské hnutie v Taliansku zostalo pobúrené nezaradením Marcella Jacobsa do zoznamu mužských nominácií v ankete Svetový atlét roka.


Prezident Talianskeho olympijského výboru Giovanni Malagó považuje krok Svetovej atletiky za “nedostatok rešpektu“ k víťazovi šprintu na 100 m na tohtoročných olympijských hrách v Tokiu.

Nominácie rozzúrili Talianov


Svetová atletika oznámila 10-členný menoslov nominovaných na prestížne ocenenie, ale nenašla v ňom priestor pre 2-násobného olympijského šampióna z Tokia, ktorý v japonskej metropole okrem prestížnej „stovky“ triumfoval i v štafete na 4 x 100 metrov.

„Celé je to nesprávne,“ povedal Malagó deň po zverejnení nominácií. „Sme veľmi nahnevaní,“ dodal 62-ročný funkcionár.

Podľa neho Svetová atletika prejavila Taliansku nedostatok rešpektu, keďže v zozname absentuje i skokan do výšky Gianmarco Tamberi, taktiež šampión z OH 2020.

Meno víťaza sa dozvieme v decembri


Nominovaných vybrala medzinárodná porota atletických expertov. V menoslove sa nachádzajú Joshua Cheptegei, Ryan Crouser, Mondo Duplantis, Jakob Ingebrigtsen, Eliud Kipchoge, Pedro Pichardo, Daniel Stahl, Miltiadis Tentoglou, Damian Warner a Karsten Warholm. Víťaz bude známy v decembri.


Zdroj: Webnoviny.sk - Šampión Jacobs chýba medzi nominovanými na Svetového atléta roka, Taliani neskrývajú pobúrenie a hnev © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sölden: Vlhová skončila na úvod sezóny tretia, triumf Shiffrinovej
<< predchádzajúci článok
Vlhová je po 1. kole obrovského slalomu v Söldene šiesta, chvíľu nič nevidela a išla naslepo (video)

Šampión Jacobs chýba medzi nominovanými na Svetového atléta roka, Taliani neskrývajú pobúrenie a hnev - diskusné fórum čitateľov