Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. mája 2024

SaS je naďalej pripravená ísť na stretnutie politických subjektov. Gröhling je prekvapený, že koaličné strany toto pozvanie odmietliStrana Sloboda a Solidarita (SaS) je stále pripravená ísť na stretnutie politických subjektov, ktoré zvolali úradujúca prezidentkaZdieľať
snimka obrazovky 293 e1716198217655 676x378 20.5.2024 (SITA.sk) - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je stále pripravená ísť na stretnutie politických subjektov, ktoré zvolali úradujúca prezidentka Zuzana Čaputová a zvolený prezident Peter Pellegrini po atentáte na predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) počas výjazdového rokovania vlády v Handlovej 15. mája. Na tlačovej besede to uviedol predseda SaS Branislav Gröhling.

Koaličné strany pozvanie odmietli


Dodal, že stretnutie ešte oficiálne nebolo zrušené a zdôraznil potrebu nájsť spôsob, ako vzájomne komunikovať a upokojiť spoločnosť.

Gröhling vyjadril prekvapenie, že koaličné strany odmietli toto pozvanie (predseda SNS Andrej Danko sa v nedeľnej politickej diskusii vyjadril, že si nevie predstaviť, že by si sadol za jeden stôl s lídrom hnutia Slovensko Igorom Matovičom, strana Smer-SD sa k účasti zatiaľ jednoznačne nevyjadrila - pozn. SITA), a to aj vzhľadom na to, že jedným z pozývajúcich je zvolený prezident Pellegrini, ktorý vzišiel z koalície. Šéfa liberálov tento postoj mrzí.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie šírenie nenávisti


Gröhling dodal, že po útoku na premiéra sa začala ďalšia vlna nenávisti a obviňovania. Poukázal na Andreja Danka a Ľuboša Blahu (Smer-SD), ktorí podľa neho stále šíria nenávisť.

„Toto už nie je žiadna hra, žiadna kampaň, takéto podnecovanie nenávisti má svoje následky," zdôraznil. Vyzval politické strany, aby prestali s útokmi a rozoštvávaním spoločnosti a prijali pozvanie od Pellegriniho a Čaputovej. Rovnako apeloval na všetkých politických predstaviteľov, aby prestali s útokmi voči politickým oponentom, médiám, ale aj občanom, menšinám či voličom konkrétnych politických strán.

„Pre pokoj spoločnosti považujeme za dôležité, aby sa zajtrajšie stretnutie uskutočnilo, aby sme sa naprieč politickým spektrom dohodli na utlmení vášní a nenávisti," uviedol Gröhling.

Činnosť NR SR


Predseda SaS sa vyjadril aj k činnosti Národnej rady SR. Uviedol, že podpredseda parlamentu Peter Žiga (Hlas-SD) ho ráno informoval o tom, že popoludní by mala byť koaličná rada, ale je veľmi pravdepodobné, že v utorok 21. mája bude ráno grémium, a následne bude pokračovať rokovanie. Gröhling predpokladá, že by sa malo pokračovať s prerušeným bodom o zákone o verejnoprávnom vysielateľovi.

„Za mňa je to naozaj veľmi zvláštny postup, keďže toto nie sú návrhy zákonov, ktoré by sme museli okamžite prerokovať," poznamenal.


Zdroj: SITA.sk - SaS je naďalej pripravená ísť na stretnutie politických subjektov. Gröhling je prekvapený, že koaličné strany toto pozvanie odmietli © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ficov stav je podľa nemocnice stabilizovaný, klinicky sa zlepšuje a komunikuje
<< predchádzajúci článok
Demokratov v eurovoľbách podporia tri mimoparlamentné strany, Naď sa zo spolupráce a presadzovania spoločných hodnôt teší (video)