Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. mája 2019

SaS: O nominácii do EK by mala hovoriť vláda aj s opozíciouNa archívnej snímke europoslanec Richard Sulík (SAS) počas rokovania Európskeho parlamentu (EP) za účasti predsedu vlády SR Petra Pellegriniho v Štrasburgu 12. marca 2019.Zdieľať
Na archívnej snímke europoslanec Richard Sulík (SAS) počas rokovania Európskeho parlamentu (EP) za účasti predsedu vlády SR Petra Pellegriniho v Štrasburgu 12. marca 2019. Foto: TASR/Jakub Kotian
Bratislava 18. mája (TASR) - Vláda by mala pri nominácii do Európskej komisie (EK) komunikovať s opozíciou, pretože s vysokou pravdepodobnosťou pár týždňov po nominácii skončí. Tvrdí to opozičná SaS v súvislosti s vyjadrením premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) o možnej nominácii Maroša Šefčoviča.


Šefčovič sa podľa liberálov počas prezidentskej kampane spreneveril hodnotám, ktoré vyznávajú európski sociálni demokrati i slušní ľudia. Tvrdia, že jeho kampaň bola najnákladnejšia a s nízkym stupňom transparentnosti.

"Je preto vrcholom cynizmu, ak premiér Peter Pellegrini celkom vážne uvažuje, že ho súčasná vláda nominuje na post podpredsedu Európskej komisie aj v novom volebnom období,“ dodal predseda SaS Richard Sulík.

Nominácia Šefčoviča sa preto môže podľa poslanca Národnej rady (NR) SR Martina Klusa (SaS) stať problémom pre lídrov Európskej rady a najmä poslancov Európskeho parlamentu, ktorí zloženie Európskej komisie schvaľujú.

Premiér Pellegrini vo štvrtok na rokovaní parlamentného európskeho výboru povedal, že vláda zrejme opäť do Európskej komisie nominuje Šefčoviča. Naznačil to podľa svojich slov aj najvyšším predstaviteľom EÚ. Dodal, že ho podporujú aj kolegovia z Vyšehradskej štvorky. Pellegrini poukázal, že Šefčovič by mohol byť jedným z najdlhšie slúžiacich eurokomisárov.

Nová Európska komisia sa bude formovať po májových eurovoľbách. V tej súčasnej pôsobí Šefčovič na pozícii podpredsedu pre energetickú úniu.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z jednotného trhu EÚ vyťažia najviac Nemci
<< predchádzajúci článok
Ročne zomrie až 33.000 ľudí na bakteriálnu infekciu

SaS: O nominácii do EK by mala hovoriť vláda aj s opozíciou - diskusné fórum čitateľov