Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. septembra 2018

SaS: Poslanci budú môcť aj s etickým kódexom utajiť prijaté daryNa archívnej snímke Vladimír Sloboda (SaS).Zdieľať
Na archívnej snímke Vladimír Sloboda (SaS). Foto: TASR - Pavel Neubauer
Bratislava 14. septembra (TASR) - Vládna koalícia sabotuje snahy o sprísnenie ústavného zákona o konflikte záujmov, ale občanom chce nahovoriť, že otázky darov a lobingu ide riešiť v etickom kódexe poslanca. Tvrdí to opozičná SaS, ktorá návrh etického kódexu kritizuje. Poukazuje, že napríklad dary budú môcť poslanci utajiť aj v prípade prijatia etického kódexu.


"Otázka darov, ktoré môžu byť reálnou korupciou, je vyriešená tak, že poslanec nebude musieť oznámiť prijatie darov poskytnutých 'pri osobných výročiach poslanca'. Takže stačí poskytnúť dar ako súčasť narodenín či menín poslanca, výročia svadby, absolvovania školy, osadenia zubnej protézy či akéhokoľvek iného vymysleného výročia a dar zostane utajený," upozornil predseda parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií Vladimír Sloboda (SaS).

Väčšina navrhovaného etického kódexu je podľa neho "slovná vata" o kolegiálnych vzťahoch, rešpekte, dobrej povesti a obliekaní poslancov.

Navrhovaný etický kódex, ktorý má prísť do parlamentu v októbri, hovorí napríklad o dodržiavaní poslaneckého sľubu, ochrane dobrého mena Slovenska, prijímaní darov a ich priznávaní, o odievaní a slušnom prejave, tiež o tom, že poslanci sa majú správať tak, aby sa vyhli klientelizmu či korupcii, ale aj hádkam a fyzickým útokom v pléne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Foto: Hurikán Florence zatopil východné pobrežie USA, situácia sa podľa predpovede ešte zhorší
<< predchádzajúci článok
Kandidát na primátora Vranova nad Topľou P. Molčan predstavil program

SaS: Poslanci budú môcť aj s etickým kódexom utajiť prijaté dary - diskusné fórum čitateľov