Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

26. októbra 2006

SDKÚ chce zjednotiť paušálne výdavky na 60 %SDKÚ-DS navrhne niekoľko zmien vo vládnej novele zákona o dani z príjmov. Bude presadzovať, aby si všetci živnostníci mohli odpisovať 60 percent z príjmu ako paušálne výdavky, aby sa ...Zdieľať

BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) - SDKÚ-DS navrhne niekoľko zmien vo vládnej novele zákona o dani z príjmov. Bude presadzovať, aby si všetci živnostníci mohli odpisovať 60 percent z príjmu ako paušálne výdavky, aby sa neznižovala nezdaniteľná časť základu dane od príjmu 47 tis. Sk a aby zostala rovnaká daň z pridanej hodnoty na všetky komodity vrátane liekov. Tiež bude presadzovať, aby sa ponechala možnosť daňovej úľavy nielen zamestnávateľom, ktorí svojim zamestnancom prispievajú na doplnkové dôchodkové sporenie, ale tak ako doteraz aj tým, ktorí prispievajú na účelové sporenie a životné poistenie. SDKÚ-DS chce zachovať aj súčasné podmienky poukazovania časti zaplatenej dane z príjmu mimovládnym organizáciám pri prísnejšej kontrole.

Poslanec za SDKÚ-DS Ivan Štefanec predpokladá, že práve návrh o asignovanej dani môže v parlamente prejsť. Jeho základom je pozmeňovací návrh pripravený mimovládnymi organizáciami (MVO), ktoré v snahe udržať doterajšie podmienky darovania začali kampaň Ľudia ľuďom.

Zachovanie možnosti poukázať mimovládnym organizáciám 2 % z dane, a to od 20 Sk ročne pre občanov a od 250 Sk pre firmy, presadzuje aj vládne ĽS-HZDS. Štefanec uviedol, že naposledy poukázalo 2 percentá 413 tis. občanov. Ak by sa najmenšia poukázateľná čiastka zvýšila na 250 Sk, 81 percent z nich by už MVO pomôcť nemohlo.
SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Od nového roka chce SRo rozšíriť zahraničné spravodajstvo
<< predchádzajúci článok
SPP finišuje s prípravou ceny plynu na budúci rok