Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júna 2019

Seehofer: Treba sa venovať odlišnému postoju spolkových krajín k RuskuNa archívnej snímke Horst Seehofer.Zdieľať
Na archívnej snímke Horst Seehofer. Foto: TASR/AP
Berlín 11. júna (TASR) - Odlišným postojom západných a východných spolkových krajín voči Rusku sa treba vážne a vecne zaoberať. V rozhovore pre denník Bild to v utorok povedal nemecký minister vnútra Horst Seehofer, ktorý je členom Kresťanskosociálnej únie (CSU).


Diskusiu o tejto otázke vyvolal saský premiér Michael Kretschmer z Kresťanskodemokratickej únie (CDU), ktorý na minulotýždňovom Petrohradskom medzinárodnom ekonomickom fóre (SPIEF), kde sa stretol s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, požadoval zrušenie sankcií voči Rusku.

"Tridsať rokov po páde (berlínskeho) múru môžeme vidieť, že v nových spolkových krajinách majú na Rusko iný pohľad ako v starých," uviedol Seehofer. "Musíme sa tým vážne a bez emócií zaoberať," dodal.

Seehofer ďalej povedal, že základom pre ukončenie konfliktu medzi Kyjevom a separatistami z východnej časti Ukrajiny sú minské dohovory.

Sankcie voči Rusku boli v roku 2014 zavedené ako reakcia na jeho anexiu Krymského polostrova. Tá vyvolala najvážnejšiu krízu medzi Ruskom a Západom od skončenia studenej vojny pred viac ako 20 rokmi, ako aj zvýšenie napätia medzi Moskvou a novou vládou v Kyjeve.

Kríza sa následne rozšírila aj na východ Ukrajiny, kde prebiehajú od roku 2014 boje medzi Moskvou podporovanými separatistami a vládnymi vojakmi. Nič na tom zatiaľ nezmenili ani dohody z Minska, ktoré Seehofer stále považuje za základ pre ukončenie konfliktu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obchodník s komoditami zvýšil polročný zisk takmer na dvojnásobok
<< predchádzajúci článok
PROGNÓZA: Počet pripojení k sieti 5G sa vo svete prudko zvýši

Seehofer: Treba sa venovať odlišnému postoju spolkových krajín k Rusku - diskusné fórum čitateľov