Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. júna 2019

Obchodník s komoditami zvýšil polročný zisk takmer na dvojnásobokSpoločnosť Trafigura oznámila za 1. polrok súčasného obchodného roka takmer zdvojnásobenie zisku. Ako uviedla, výrazne k tomu prispel obchod s ropou.Zdieľať
Foto: TASR/AP
Bern/Londýn 11. júna (TASR) - Spoločnosť Trafigura oznámila za 1. polrok súčasného obchodného roka takmer zdvojnásobenie zisku. Ako uviedla, výrazne k tomu prispel obchod s ropou.


Svetový obchodník s komoditami informoval o tom, že za 1. polrok obchodného roka 2018/2019, konkrétne od októbra 2018 do konca marca 2019, dosiahol čistý zisk 425,7 milióna USD (376,69 milióna eur). V porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho obchodného roka to znamená rast o 92 %.

Podľa firmy so sídlom v Ženeve zisk najviac podporila divízia na obchod s ropou a ropnými produktmi, zatiaľ čo divízia na obchod s kovmi vykázala slabšie výsledky. Ukazuje sa tak, že Trafigure sa vyplatila reštrukturalizácia divízie obchodovania s ropou, ktorú uskutočnila minulý rok.

Aj zisk Trafigury pred úrokmi, daňami a odpismi (EBITDA) zaznamenal výrazný rast. Za 1. polrok roka 2018/2019 dosiahol 1,1 miliardy USD. V predchádzajúcom obchodnom roku dosiahol EBITDA 658 miliónov USD. Tržby stagnovali na úrovni 86 miliárd USD.

(1 EUR = 1,1301 USD)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mladí slovenskí umelci sa môžu uchádzať o grant
<< predchádzajúci článok
Seehofer: Treba sa venovať odlišnému postoju spolkových krajín k Rusku

Obchodník s komoditami zvýšil polročný zisk takmer na dvojnásobok - diskusné fórum čitateľov