Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. marca 2024

Šéf KDH Majerský sa nebude čudovať, ak opozícia navrhne odvolanie ministra spravodlivostiPredseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský sa nebude čudovať, keby niektorá z opozičných ...Zdieľať
milan majersky kdh 676x451 3.3.2024 (SITA.sk) - Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský sa nebude čudovať, keby niektorá z opozičných strán v súvislosti s rozhodnutím ústavného súdu o novele Trestného záklona navrhla odvolanie ministra spravodlivosti Borisa Suska (Smer-SD) z funkcie.


Uviedol to v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) O 5 minút 12. Susko totiž podľa Majerského pri presadzovaní novely uprednostnil politiku pred odbornosťou.

„Pán minister Susko je odborník. Mne je ľúto, že ako odborník, ktorý je ako odborník aj dobrý a má svoje skúsenosti a možno aj dobré výsledky v niektorých veciach, tak podľahol týmto politickým tlakom a išiel v línii vládnej koalície,“ vyhlásil Majerský s tým, že Susko „poslúchal na slovo“.

„Toto sa jednoducho nerobí,“ skonštatoval Majerský. Doplnil, že KDH v tejto súvislosti počká na ďalšie kroky opozície.

Majerský zároveň povedal, že rozhodnutím ústavného súdu o pozastavení niektorých častí novely Trestného zákona nevyhrala ani opozícia, ani koalícia. „Vyhrali ľudia,“ dodal.


Zdroj: SITA.sk - Šéf KDH Majerský sa nebude čudovať, ak opozícia navrhne odvolanie ministra spravodlivosti © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že nad Krymom zničili 38 ukrajinských dronov
<< predchádzajúci článok
NA VÝCHODE SLOVENSKA SA SAMOVOĽNE POHOL RUŠEŇ: Zastavili ho za Markušovcami