Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. septembra 2009

Šéf SkyEurope chce skrachovanú spoločnosť obnoviťZnačka SkyEurope možno nezmizne. Šéf skrachovanej firmy Nick Manoudakis podľa českého portálu iDNES.cz už rokuje s možnými investormi o založení nových aerolínií, ktoré by začali bez dlhov a s ...Zdieľať
BRATISLAVA 2. septembra (WEBNOVINY) - Značka SkyEurope možno nezmizne. Šéf skrachovanej firmy Nick Manoudakis podľa českého portálu iDNES.cz už rokuje s možnými investormi o založení nových aerolínií, ktoré by začali bez dlhov a s dostatkom prevádzkového kapitálu. Meno SkyEurope by zrejme zostalo.


"Pracujeme na akomkoľvek možnom riešení s investormi, ktorí by poskytli prvotný kapitál. Je to v spolupráci so správcom," povedal Manoudakis pre denník MF DNES. "Pokiaľ prídeme späť, môžeme znovu získať pomaly dôveru zákazníkov, a to sa stane, keď budeme mať isté a pevné financovanie našej prevádzky," predpokladá ďalej Manoudakis. Podľa neho je totiž lacnejšie napraviť poškodenú dôveru cestujúcich k skrachovaným aerolíniám, než zakladať úplne novú spoločnosť.

Podľa analytikov je ťažké hodnotiť šance na úspech. "Trhový potenciál tu síce je, ale mnoho šancí nevidím. Záleží, ako silný investor za nimi bude stáť," cituje MF DNES Ondřeja Moravanského z firmy Cyrrus. Skeptickí sú aj niektorí zamestnanci. "Ako nás chcú presvedčiť k tomu, že s nimi máme ďalej spolupracovať, keď nám toľko dlhujú za výplaty. K tomuto manažmentu už dôveru nemám," povedal jeden zo zamestnancov. Piloti a stevardky však budú podľa českého portálu novú prácu hľadať ťažko pre útlm v letectve. Nádeje na výplatu sú pritom slabé. Zdroje v SkyEurope potvrdili, že sa myšlienkami na vzkriesenie spoločnosti vážne zaoberajú.

Manoudakis zatiaľ nechce svoje plány príliš konkretizovať, pretože rokovania sú len na začiatku. Potvrdil však, že s niektorými investormi, ktorých mená nechce uviesť, už rokuje. "A myslím, že sa i ďalší objavia. Máme know-how a značka je veľmi dobre známa, navyše máme skvelých zamestnancov," dodal Manoudakis. Naďalej považuje model SkyEurope za dobrý. Najväčšou chybou stratových aerolínií podľa neho bola príliš rýchla expanzia. "Stále si myslím, že celkovo bol plán dobrý, len sme potrebovali ešte dva tri roky," dodal Manoudakis.

SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Rezort dopravy má rozhodnúť o odobratí licencie pre SkyEurope (2. 9. 2009)
 Wizz Air po krachu SkyEurope posilňuje lety z Prahy (2. 9. 2009)
 SkyEurope ukončili prevádzku (1. 9. 2009)
 Vyše 200 cestujúcich SkyEurope letelo s Českými aerolíniami (1. 9. 2009)
 Satur zriadil dve hot linky pre klientov SkyEurope (1. 9. 2009)
 Ministerstvo spoločnosti SkyEurope okamžite odoberie licenciu (1. 9. 2009)
 Firme SkyEurope hrozí od utorka zastavenie letov z Prahy (31. 8. 2009)
 SkyEurope zatiaľ platí letisku za poskytnuté služby (21. 8. 2009)nasledujúci článok >>
Spoločnosť SkyEurope prišla po bankrote o dočasnú licenciu
<< predchádzajúci článok
TASR s príspevkom štátu skončila v hospodárskom pluse

Šéf SkyEurope chce skrachovanú spoločnosť obnoviť - diskusné fórum čitateľov

SkyEurope2.9. 22:20:19