Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    F1

04. augusta 2007

Šéf stajne F1 Renault Briatore žiada vylúčenie McLarenuŠéf stajne F1 Renault Flavio Briatore vyzýva na vylúčenie McLarenu zo seriálu majstrovstiev sveta za účasť v špionážnej afére. Mechanik Ferrari Nigel Stepney údajne dodával ...Zdieľať

BUDAPEŠŤ 4. augusta (WEBNOVINY) - Šéf stajne F1 Renault Flavio Briatore vyzýva na vylúčenie McLarenu zo seriálu majstrovstiev sveta za účasť v špionážnej afére.
Mechanik Ferrari Nigel Stepney údajne dodával šéfdizajnérovi McLarenu Mercedes Mikeovi Coughlanovi tajné materiály týkajúce sa technického napredovania stajne Ferrari. Zákulisné zdroje tvrdia, že v celej afére ide o dva počítačové disky, ktoré obsahujú celkovo 780 strán dokumentov obsahujúcich tajné informácie ohľadne technického napredovania v talianskej stajni. Rada Svetového motoristického športu minulý týždeň zbavila McLaren všetkých obvinení, že použil špionážou získané materiály a tajné dokumenty Ferrari pri vývoji vlastného monopostu. Podľa Rady sa nedá dokázať, či McLaren získané informácie zužitkoval a britský tím nedostal žiadny trest. Briatore však toto rozhodnutie kritizoval a naznačil, že McLaren mal k dispozícii dáta z Ferrari ešte pred začiatkom celej kauzy v marci. Prvý muž úradujúceho víťaza Pohára konštruktérov pritom poukazuje na hladký prechod McLarenu z pneumatík značky Michelin k Bridgestone. "Minulú zimu som hovoril, akí sú v McLarene šťastní, že okamžite sú takí rýchli na pneumatikách Bridgestone. Pre môj tím však zmena pneumatík znamenala krízu. Je zrejmé, že v McLarene mali údaje z Ferrari, ktoré používa Bridgestone, takmer 10 rokov. Stránka z ukradnutých dokumentov by stačila na ušetrenie mesiacov hľadania vhodného riešenia," povedal Briatore. Podľa šéfa Renaultu špionážna aféra poškodila jeho tím. "Nielen my a Ferrari máme po sezóne, ale aj všetci ostatní. Je tu tím, ktorý získal výhodu nelegálne. Len si prečítajte pravidlá, trest za krádež duševného vlastníctva je vylúčenie zo šampionátu," dodal. Celou kauzou sa ešte bude zaoberať odvolacia komisia FIA.

SITA


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V špionážnej afére namočený z McLarenu aj Alonso (15. 9. 2007)
 Ani 100-miliónová pokuta McLarenu nezlomí väz (14. 9. 2007)
 McLaren prišiel o všetky body v pohári konštruktérov (13. 9. 2007)
 FIA spustila "hon na čarodejnice", tvrdí Stewart (12. 9. 2007)
 Dennis bude vypovedať pred súdom (8. 9. 2007)
 Nové dôkazy v špionážnej afére v F1, McLarenu hrozí dištanc (6. 9. 2007)
 Pokračovanie kauzy McLaren verzus Ferrari v septembri (8. 8. 2007)nasledujúci článok >>
Šebovi nepomohli góly v príprave, nezmestil sa na súpisku
<< predchádzajúci článok
Taktická kvalifikácia VC Maďarska pre Alonsa