Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    F1

12. septembra 2007

FIA spustila "hon na čarodejnice", tvrdí StewartTrojnásobný majster sveta formuly 1 Sir Jackie Stewart nazval postoj Medzinárodnej motoristickej federácie (FIA) voči britskému tímu McLaren-Mercedes "honom na čarodejnice". Jeho kritické vyjadrenie ...Zdieľať

LONDÝN 12. septembra (WEBNOVINY) - Trojnásobný majster sveta formuly 1 Sir Jackie Stewart nazval postoj Medzinárodnej motoristickej federácie (FIA) voči britskému tímu McLaren-Mercedes "honom na čarodejnice". Jeho kritické vyjadrenie prišlo deň pred tým, ako 25-členná rada Svetového motoristického športu vo štvrtok 13. septembra v Paríži druhý raz zasadne, aby rozhodla v kauze špionážnej aféry McLaren v. Ferrari. "Vyzerá to tak, že väčšina vplyvných ľudí v F1 je naklonená viac na stranu Ferrari ako na stranu ktoréhokoľvek iného tímu. FIA má historicky veľmi blízko k Ferrari. Vo svetovej rade má navyše viac stúpencov ako hociktorý iný tím," myslí si 68-ročný Škót.

Vo svetle nových dôkazov v prípade sa očakáva trest voči tímu Rona Dennisa, ktorý talianska konkurencia obvinila z použitia technických dokumentov získaných špionážou. Šéfdizajnér McLarenu Mike Coughlan ich údajne prevzal od bývalého šéfmechanika talianskej stajne Nigela Stepneyho, ktorý navyše čelí obvineniam zo sabotáže monopostov Ferrari pred Veľkou cenou Monaka. Mená oboch inžinierov figurovali v kauze už pred prvým zasadnutím rady, ktoré pôvodne McLaren zbavilo všetkých obvinení, proti čomu sa však Ferrari odvolalo. Nový náboj dodali prípadu kópie obsahu e-mailovej korešpondencie medzi pilotom McLarenu Fernandom Alonsom a jeho krajanom Pedrom de la Rosom, ktorý údajne tiež materiálmi disponoval.

"Netvrdím, že McLaren nespravil niečo odsúdeniahodné. Ale myslím si, že spustenie takéhoto honu na čarodejnice a stupňujúca sa snaha namočiť aj Rona Dennisa vrhajú na tento šport negatívne svetlo," dodal Stewart.

SITA, AFP


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V špionážnej afére namočený z McLarenu aj Alonso (15. 9. 2007)
 Ani 100-miliónová pokuta McLarenu nezlomí väz (14. 9. 2007)
 McLaren prišiel o všetky body v pohári konštruktérov (13. 9. 2007)nasledujúci článok >>
Vláda prerušila rokovanie o zabezpečení výpravy SR na OH a PH
<< predchádzajúci článok
Barmoš sklamaný stratou bodov, ale ocenil morálku tímu