Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. februára 2024

Šéf ukrajinskej vojenskej rozviedky naznačil zvýšenie počtu ukrajinských útokov na území RuskaPodľa šéfa ukrajinskej vojenskej rozviedky Kyryla Budanova existuje „hypotetický" plán na zvýšenie počtu ukrajinských útokov na kritickú infraštruktúru a ...Zdieľať
russia_ukraine_war_one_year_anniversary_14514 676x451 1.2.2024 (SITA.sk) - Podľa šéfa ukrajinskej vojenskej rozviedky Kyryla Budanova existuje „hypotetický" plán na zvýšenie počtu ukrajinských útokov na kritickú infraštruktúru a vojenské zariadenia na území Ruska. Budanov to povedal v rozhovore pre americkú televíziu CNN. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


V januári v Rusku hlásili početné útoky dronmi na ropné sklady, vrátane skladov v Krasnodarskej, Brianskej, Oriolskej a Leningradskej oblasti. Kyjiv často nekomentuje útoky na území Ruska.

Ani Budanov výslovne nepriznal zodpovednosť Ukrajiny za nedávnu vlnu útokov na ruskom území, ale povedal, že je „celkom možné", že Ukrajina v nich bola zapojená.Zdroj: SITA.sk - Šéf ukrajinskej vojenskej rozviedky naznačil zvýšenie počtu ukrajinských útokov na území Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najvyšších štátnych predstaviteľov by mohlo v zahraničí sprevádzať viac slovenských podnikateľov
<< predchádzajúci článok
USA sa snažia presunúť bremeno podpory Ukrajiny na Európu, tvrdí Kremeľ v reakcii na 50-miliardový balík pomoci