Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. mája 2023

Šeliga vyzýva OĽaNO na stiahnutie návrhu na mimoriadnu schôdzu, Tarabova novela by sa riešila ako prváPoslanec Juraj Šeliga (Demokrati) vyzýva na stiahnutie návrhu na mimoriadnu schôdzu parlamentu, ktorú chce zvolať hnutie Obyčajní ...Zdieľať
befunky collage 11 676x451 28.5.2023 (SITA.sk) - Poslanec Juraj Šeliga (Demokrati) vyzýva na stiahnutie návrhu na mimoriadnu schôdzu parlamentu, ktorú chce zvolať hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Šeliga má výhrady najmä voči zaradeniu novely Trestného poriadku od poslanca Tomáša Tarabu (Život-národná strana), ktorá by podľa Šeligu de facto zrušila Úrad špeciálnej prokuratúry.


Podľa zverejneného programu mimoriadnej schôdze by tento bod mal byť ako prvý. Šeliga to uviedol v tlačovej správe, ktorú poskytol Matúš Mandrák.

Uviedol v nej tiež, že strana Demokrati v Národnej rade SR nepodporí takýto program schôdze, keďže chcú špeciálnu prokuratúru chrániť, nie rušiť.

Ficove plány ho neprekvapujú


„Proti tomuto návrhu zákona bojujem od novembra a podarilo sa dosiahnuť jeho stiahnutie z 90. schôdze. Tým pádom fakticky nemal šancu prejsť v tomto volebnom období. A potom to OĽANO zaradí ako prvý bod na mimoriadnu schôdzu?" pýta sa poslanec Šeliga.

Dodal, že ho neprekvapuje, že strana Smer-SD plánuje hlasovať za otvorenie schôdze a jej predseda Robert Fico nemá problém rokovať, rovnako ako Taraba.

„A to ani nehovorím o tom, že Taraba má pripravenú aj ďalšiu novelu, ktorá má fakticky zrušiť spolupracujúceho obvineného a otvárať rozsudky," dopĺňa poslanec.

Nie je hanba priznať si chybu


Šeliga tiež podotkol, že predseda OĽaNO Igor Matovič naňho útočí, že nechce meniť paragraf 363, čo je podľa Šeligu lož, a pritom samotné OĽaNO dá ako prvý bod mimoriadnej schôdze Tarabov návrh.

„Kolegovia, ak to myslíte s protikuropčnosťou naozaj vážne, stiahnite návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze. Lebo takto pomáhate Smeru a Žilinkovi zrušiť Úrad špeciálnej prokuratúry. Ak ste urobili chybu, nie je hanba to povedať, ale tieto body nesmú ísť na rokovanie," apeluje poslanec.


Zdroj: SITA.sk - Šeliga vyzýva OĽaNO na stiahnutie návrhu na mimoriadnu schôdzu, Tarabova novela by sa riešila ako prvá © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koziak skritizoval neschopnosť menších strán spojiť sa. Je to prejav absolútnej naivity, Ficovi nahnali vodu na mlyn
<< predchádzajúci článok
Prigožin sa sťažuje, že Kremeľ zakázal ruským štátnym médiám informovať o wagnerovcoch