Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. mája 2023

Prigožin sa sťažuje, že Kremeľ zakázal ruským štátnym médiám informovať o wagnerovcochŠéf ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny je presvedčený, že predstavitelia v Kremli zakázali ruským štátnym médiám o ňom informovať. Informuje o tom ...Zdieľať
russia_ukraine_wagner_90617 676x451 28.5.2023  - Šéf ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny je presvedčený, že predstavitelia v Kremli zakázali ruským štátnym médiám o ňom informovať. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.


Jevgenij Prigožin je najvýraznejším členom kruhu ruského vodcu Vladimira Putina, ktorý si počas vojny na Ukrajine získal všeobecnú známosť, i pre svoj konflikt s vojenským vedením.

Tento mesiac vyhlásil víťazstvo vo východoukrajinskom meste Bachmut, no však na znak toho, do akej miery je vnímaný ako porušenie tabu Putinovho Ruska, štátna televízia 20 hodín ignorovala pád mesta a neodvysielala Prigožinov víťazný prejav.

„To, čo je zakázané, je vždy sladšie. Wagnerovci nie sú kus klzkého mydla, ktoré byrokrati zvykli strkať všade dookola; wagnerovci sú šidlo, ihlica, ktorú nemôžete schovať,“ reagoval na zjavný zákaz Prigožin. Zakladateľ Wagnerovej skupiny je podľa svojich slov presvedčený, že „byrokrati na vysokej úrovni, práve tie kremeľské veže, sa snažia všetkým zavrieť ústa, aby nehovorili o wagnerovcoch“, čo podľa neho vyprovokuje odpor Rusov.

„Z dlhodobého hľadiska - z dlhodobého hľadiska sú dva alebo tri mesiace - dostanú od ľudí facku za to, že sa snažili všetkým zavrieť ústa a uši,“ dodal.Zdroj: SITA.sk - Prigožin sa sťažuje, že Kremeľ zakázal ruským štátnym médiám informovať o wagnerovcoch © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ramaphosa nariadil vyšetrovanie amerických tvrdení o dodávke zbraní Rusku (28. 5. 2023)
 Rusko podniklo masívny dronový útok na Kyjev, letecké poplachy boli v 12 regiónoch Ukrajiny (28. 5. 2023)
 Akýkoľvek „kompromisný scenár“ by sa rovnal priznaniu porážky demokracie, vyhlásil Zelenského poradca (26. 5. 2023)
 Rusov rozčúlil názor USA o Kryme, predvolali si vysokopostavených diplomatov (26. 5. 2023)
 Rusi ukradli z Ukrajiny asi štyri milióny ton obilia a preberajú jej aj kupcov, tvrdí ukrajinská asociácia pre obilie (25. 5. 2023)
 Fínsko poskytne Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc za 109 miliónov eur, zahŕňa aj protiletecké zbrane a muníciu (25. 5. 2023)
 Prigožin sťahuje jednotky Wagnerovej skupiny z Bachmutu (25. 5. 2023)
 Američania predajú Ukrajine systém protivzdušnej obrany NASAMS (25. 5. 2023)
 Prigožin označil Rusov za neschopných bojovať a Ukrajincov za jednu z najsilnejších armád na svete (24. 5. 2023)
 Ukrajina má dostatok zbraní na protiofenzívu. Nemôžeme strácať čas, vraví Budanov (24. 5. 2023)nasledujúci článok >>
Šeliga vyzýva OĽaNO na stiahnutie návrhu na mimoriadnu schôdzu, Tarabova novela by sa riešila ako prvá
<< predchádzajúci článok
Prijatie rezolúcie apeluje na ukončenie ubližovania transrodovým ľuďom, návrh z dielne PS prijali v Štokholme