Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. novembra 2019

Seminár o digitálnych a sociálnych médiách pripomína pád oponyIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR Branislav Račko
Bratislava 7. novembra (TASR) – Dvojdňový seminár o digitálnych a sociálnych médiách v múzeách 30 rokov po Nežnej revolúcii pripomína okrúhle výročie pádu železnej opony, ktorý priniesol i zmeny v paradigme nazerania na informácie a ich význam. Začal sa v stredu (6. 11.) v Bratislave. TASR o tom informovala vedúca prezentácie Andrea Litváková.


"Sloboda získaná po roku 1989 bola v štátoch bývalého socialistického bloku vnímaná najmä ako sloboda slova a delenia sa o informácie. Múzeá, ktoré nie sú iba strážcami predmetov, ale aj informácií, začali postupne na ich uchovávanie a šírenie využívať digitálne technológie meniace spôsob, akým verejnosť vyhľadáva a používa informácie aj o kultúrnom dedičstve," povedala Litváková.

Do panelovej diskusie na tému 30 rokov po prijali pozvanie zástupcovia Slovenska, Česka, Poľska a Rakúska. Svoje skúsenosti s nastavením digitálnych stratégií múzeí, právnymi aspektmi použitia nových technológií, s digitálnymi a sociálnymi médiami v komunikácii múzeí a s prezentáciou digitalizovaného alebo digitálneho obsahu prídu reflektovať odborníci, ako napríklad Kati Price z Victoria and Albert Museum Londýn, zakladateľka aplikácie DailyArt Zuzanna Stanska, Jakub Jareš z Ústavu pre štúdium totalitných režimov alebo slovenský dokumentarista Marek Šulík.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V zbernom dvore v Rožňave by mohlo vzniknúť 5 nových pracovných miest
<< predchádzajúci článok
R. Holzmann: ECB by mala dostať úrokové sadzby z negatívneho teritória

Seminár o digitálnych a sociálnych médiách pripomína pád opony - diskusné fórum čitateľov