Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. novembra 2020

Seniori už nebudú musieť každý rok žiadať obec o odpustenie dane, oslobodení budú automatickyOsoby nad 62 rokov už nebudú musieť každoročne žiadať obec o odpustenie alebo zníženie dane. Vyplýva to z novely zákona o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné ...Zdieľať
gettyimages 856923350 676x451 30.11.2020 (Webnoviny.sk) - Osoby nad 62 rokov už nebudú musieť každoročne žiadať obec o odpustenie alebo zníženie dane.


Vyplýva to z novely zákona o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady, ktorú definitívne schválil parlament.

Seniori by tak mali byť automaticky oslobodení od platenia miestnej dane bez potreby o to žiadať. Novela sa týka tých obcí a miest, v ktorých platí všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o odpustení dane.

Zákon v súčasnosti umožňuje obciam a mestám prijať VZN, ktorým pre vybrané skupiny občanov umožnia znížiť alebo úplne upustiť od dane zo stavieb alebo dane z bytov.

Daňovník musí obci preukázať splnenie podmienok. Novela nadobudne účinnosť od 1. januára 2021.


Zdroj: Webnoviny.sk - Seniori už nebudú musieť každý rok žiadať obec o odpustenie dane, oslobodení budú automaticky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Miera nezamestnanosti na Slovensku môže v ďalších mesiacoch mierne stúpať, očakávajú analytici
<< predchádzajúci článok
Po preukázaní sa negatívnym PCR testom nemusia ľudia prichádzajúci z krajín EÚ na Slovensko absolvovať karanténu

Seniori už nebudú musieť každý rok žiadať obec o odpustenie dane, oslobodení budú automaticky - diskusné fórum čitateľov