Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. mája 2019

Sergej Lavrov označil rokovania s Pompeom za úprimné a užitočnéRuský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, archívna snímka.Zdieľať
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Soči 14. mája (TASR) - Za "úprimné a užitočné" označil šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov utorňajšie rokovania s americkým ministrom zahraničných vecí Mikeom Pompeom. Konali sa v ruskom letovisku Soči a podľa agentúry TASS trvali približne tri hodiny.


Po rokovaniach nasledovala spoločná tlačová konferencia, po ktorej oboch ministrov prijme ruský prezident Vladimir Putin - vo svojej tamojšej rezidencii Bočarov Ručej.

Lavrov na tlačovej konferencii s Pompeom uviedol, že rokovali o množstve otázok vrátane krízy vo Venezuele a vojny v Sýrii.

"Podrobne sme diskutovali o situácii v bilaterálnych záležitostiach a vymieňali si názory na Venezuelu, Sýriu a situáciu v súvislosti so Spoločným komplexným akčným plánom pre Irán," povedal Lavrov, ktorého citovala agentúra AFP.

Pompeo uviedol, že naliehal na Rusko, aby ukončilo podporu venezuelského prezidenta Nicolása Madura. Jeho výzvu však Moskva kategoricky odmietla, poznamenal.

"Nastal čas, aby Nicolás Maduro odišiel, venezuelskému ľudu nepriniesol nič iné než trápenie. Dúfame, že ruská podpora pre Madura sa skončí," povedal Pompeo.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rodiny pod Urpínom v sobotu opäť oslávia svoj sviatok - Deň rodiny
<< predchádzajúci článok
Kvartálny zisk Rusalu klesol o 40 %, ovplyvnili ho americké sankcie

Sergej Lavrov označil rokovania s Pompeom za úprimné a užitočné - diskusné fórum čitateľov