Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. septembra 2023

Séria výbuchov na Kryme bola dielom ukrajinských síl, deokupácia polostrova má byť konečným cieľom (video)Séria výbuchov hlásených v stredu na okupovanom polostrove Krym bola dielom ukrajinských síl. Ako referuje spravodajský web CNN, potvrdilo to ukrajinské obranné spravodajstvo. „Môžeme potvrdiť, ...Zdieľať
titulka krym 676x451 20.9.2023 (SITA.sk) - Séria výbuchov hlásených v stredu na okupovanom polostrove Krym bola dielom ukrajinských síl. Ako referuje spravodajský web CNN, potvrdilo to ukrajinské obranné spravodajstvo.


Môžeme potvrdiť, že to boli akcie ukrajinských bezpečnostných a obranných síl proti vojenským cieľom okupantov,“ uviedol hovorca obranného spravodajstva Andrij Jusov vo vysielaní národnej televízie.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePlánovaná práca ukrajinských bezpečnostných a obranných síl pokračuje, samozrejme, na vojenských objektoch okupantov a útočníkov na dočasne okupovaných územiach, vrátane ukrajinského Krymu. Podrobnosti čoskoro zverejní generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl,“ dodal Jusov.Podľa neho je deokupácia Krymu konečným cieľom. „V tejto fáze by sa pozície nepriateľa mali oslabiť. Krym je stále využívaný ako logistický uzol okrem iného na presun nepriateľských síl a prostriedkov do iných častí frontu. Na zničenie tohto logistického uzla sa používajú a realizujú určité operácie - na mori, na zemi a vo vzduchu,“ skonštatoval Jusov.Zdroj: SITA.sk - Séria výbuchov na Kryme bola dielom ukrajinských síl, deokupácia polostrova má byť konečným cieľom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusi pred zimou mapujú ukrajinskú energetickú štruktúru, očakáva sa opakovanie teroristických útokov
<< predchádzajúci článok
Putin sa stretol s ministrom Wangom I a prijal pozvanie do Číny, príde počas summitu Novej Hodvábnej cesty