Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. septembra 2023

Putin sa stretol s ministrom Wangom I a prijal pozvanie do Číny, príde počas summitu Novej Hodvábnej cestyRuský vodca Vladimir Putin prijal pozvanie jeho čínskeho náprotivka do Číny. Krajinu navštívi v októbri počas summitu Novej Hodvábnej cesty. Veľký euroázijský ...Zdieľať
putin 1 676x451 20.9.2023 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin prijal pozvanie jeho čínskeho náprotivka do Číny. Krajinu navštívi v októbri počas summitu Novej Hodvábnej cesty.

Veľký euroázijský priestor


Putin po stretnutí s čínskym ministrom Wangom I v Moskve povedal, že Rusko a Čína „integrujú naše myšlienky na vytvorenie veľkého eurázijského priestoru“, pričom poznamenal, že iniciatíva Nová Hodvábna cesta je toho súčasťou.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Odkedy Rusko vlani napadlo Ukrajinu, Putin nasmeroval krajinu na Čínu, predáva jej viac energií a čoraz častejšie usporadúvajú spoločné vojenské cvičenia. Čína zaujala, čo označuje za neutrálny postoj k vojne na Ukrajine.

Neobmedzené priateľstvo


Odsúdila však západné sankcie voči Moskve, obvinila NATO a Spojené štáty z vyprovokovania Putinovej vojenskej akcie a minulý rok vyhlásila, že má s Ruskom „neobmedzené“ priateľstvo.

Wang pricestoval do Ruska v pondelok na štvordňovú návštevu, pričom sa stretol napríklad s tajomníkom Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Nikolajom Patruševom. Jeho návšteve predchádzali víkendové rokovania s poradcom amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť na Malte.Zdroj: SITA.sk - Putin sa stretol s ministrom Wangom I a prijal pozvanie do Číny, príde počas summitu Novej Hodvábnej cesty © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Séria výbuchov na Kryme bola dielom ukrajinských síl, deokupácia polostrova má byť konečným cieľom (video)
<< predchádzajúci článok
Poľsko sa obáva straty kontroly nad výškou dane z tabaku, rozhodovanie chce prebrať Európska komisia