Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

30. apríla 2013

Serj Tankian zo System of a Down vydá v lete dva albumyAmericko-arménsky hudobník Serj Tankian, známy z formácie System of a Down, vydá v lete dva sólové albumy. Nahrávku s názvom Orca opisuje ako "prvú skutočnú symfóniu". ...Zdieľať
serj tankian BRATISLAVA 30. apríla (WEBNOVINY) - Americko-arménsky hudobník Serj Tankian, známy z formácie System of a Down, vydá v lete dva sólové albumy. Nahrávku s názvom Orca opisuje ako "prvú skutočnú symfóniu".


"Orca (Kosatka dravá, pozn. SITA) je známa ako krvilačná veľryba, no v skutočnosti je to temný delfín, symbol ľudskej dichotómie," povedal 45-ročný muzikant.

Album, ktorý vyjde 25. júna, nahrával v októbri 2012 rakúskom Linci, pričom výrobu financoval prostredníctvom crowdfundingového portálu Kickstarter. Pri nahrávaní využil Das Karussell Ensemble pod dirigentskou taktovkou Wernera Steinmetza. Projekt predstaví rodák z Libanonu aj naživo. Od 19. septembra do 5. októbra sa ukáže na Ukrajine, v Rusku a Taliansku.

Druhý album, ktorý sa na trh dostane 23. júla, dostal názov Jazz-iz Christ. Pri jeho nahrávaní Tankianovi asistovali pianista Tigran Hamasyan, flautista Valeri Tolstov a trubkár Tom Duprey. Pod nahrávkou obsahujúcou 15 skladieb je podpísaný aj člen v súčasnosti neaktívnych The Police Stewart Copeland a tiež herec a hudobník Davis Alpay. Album je prevažne inštrumentálny, no štyri skladby obsahujú aj vokály. Tankian uviedol, že ide o "zmes progresívneho džezu, elektroniky, etna a rocku".Serj Tankian sa preslávil ako spevák, skladateľ a klávesák rockovej kapely System of a Down. So skupinou, ktorá má na konte hity ako Chop Suey!, Toxicity či B.Y.O.B., vydal päť štúdiových nahrávok, pričom Toxicity (2001), Mezmerize (2005) a Hypnotize (2005) sa dostali na vrchol amerického albumového rebríčka Billboard 200. Ako sólový interpret vydal tri štúdiovky Elect the Dead (2007), Imperfect Harmonies (2010) a Harakiri (2012) so singlami ako Empty Walls či Sky Is Over. Hudobný magazín Hit Parader ho zaradil na 26. miesto svojho rebríčka 100 najlepších metalových spevákov všetkých čias. Informácie pochádzajú z webstránky loudwire.com a archívu agentúry SITA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ford začal predávať najrýchlejšiu Fiestu v histórii
<< predchádzajúci článok
Žena je bytosť, bez ktorej muži nevedia žiť

Serj Tankian zo System of a Down vydá v lete dva albumy - diskusné fórum čitateľov